українська російська англійська
У Музеї історії міста Києва презентують мультимедійний проект "Війна. Місто. Люди"
30.10.2013 | 11:07
КИЇВСЬКА МДА

Музей історії міста Києва до 70-ої річниці звільнення Києва від нацистської окупації презентує унікальний мультимедійний проект «Війна. Місто. Люди». Зануритися в життя столиці України в період найжахливішої війни минулого століття 1939-1948 років можна буде вже в п’ятницю, 1 листопада.

Новий підхід до історії Другої світової війни в поєднанні з новими музейними технологіями та унікальними експонатами мають створити «ефект присутності». Так, відвідувачам музею представлять кількагодинну німецьку та радянську кінохроніки, що одночасно демонструватимуться на 17 моніторах, особисті відеоспогади учасників і свідків війни та окупації, унікальні артефакти та фотосвідчення з колекцій Олексія Шереметьєва та Федора Зернецького.

Крім того, серед експонатів музею будуть десятки радянських і німецьких плакатів воєнної доби, випущених спеціально для України, більшість з яких виставляються вперше; німецька аерофотозйомка Києва 1941 та 1943 років, а також фотографії війни і мирного життя, зроблені як з радянського, так і з німецького боків; зброя, однострої та прапори часів війни та сучасні реконструкції; бойові ордени та відзнаки мирного часу, радянські та окупаційні гроші, особисті документи та фронтові листи.

На думку організаторів виставки, усе це дасть змогу кожному скласти власне неупереджене ставлення до суперечливих та болісних проблем минулого, відчути глибину трагедії народу та міста, що опинилися в епіцентрі війни між двома наймогутнішими тоталітарними імперіями ХХ століття.

Триватиме виставка до 24 листопада в Музейно-виставковому центрі Музей історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).

 

версія для друку