українська російська англійська
Микола Азаров: Настав час для створення "української платформи" цифрової індустрії
30.10.2013 | 11:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Настав час поставити питання про додаткові ефективні стимули для стратегічного проекту інтеграції української галузі ІТ у ринок цифрових технологій Європейського Союзу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 30 жовтня 2013 року.  

Прем’єр-міністр зазначив, що бурхливий розвиток інформаційних технологій у світі є логічним наслідком глобалізації світової економіки та визначальним фактором подальшого економічного розвитку. Саме тому розвинені країни так багато інвестують в ІТ-технології.

На останньому засіданні Європейської Ради в Брюсселі 24-25 жовтня було підкреслено, що сильна цифрова економіка має життєво важливе значення для забезпечення зростання і підвищення конкурентоспроможності Європейського Союзу в умовах глобалізованого світу. Євросоюз міркує про те, як надати додаткового імпульсу для індустрії цифрових продуктів і послуг. Визнано нагальну необхідність створення комплексного єдиного цифрового і телекомунікаційного ринку ЄС. Тому Європейська Рада наголосила на важливості інвестування в цифрову економіку, у впровадження новітніх технологій та відповідну інфраструктуру (технологія 4G, широкосмуговий швидкісний зв'язок, обробка великих масивів даних тощо). Окремий наголос зроблено на необхідності опрацювання питання щодо встановлення спеціальних сприятливих умов у сфері оподаткування. 

«Робота на ринку цифрових технологій ЄС, який динамічно модернізується – це вже не мрія, а найближча перспектива для українських компаній», - зазначив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що українська ІТ-галузь уже зараз має певні лідерські позиції у світі, а ще більший потенціал. І «можливо, ми випереджаємо країни Євросоюзу щодо створення стимулюючого режиму для галузі цифрових технологій».

«Треба усвідомити, що лідерство – це не даність, а постійна робота на випередження, - сказав Микола Азаров. - Тому я переконаний, що сьогодні уже недостатньо успіху окремих українських компаній і проектів. Такий успіх легко поглинається консолідованим європейським ринком. Думаю, настав час поставити питання про додаткові ефективні стимули для створення, так би мовити, «української платформи» цифрової індустрії. Ринкової платформи, яка об’єднає унікальні товарні пропозиції українських виробників, перспективні розробки, конкурентні ідеї, найкращі практики менеджменту цифрових технологій».

На переконання Прем’єр-міністра, щоб реалізувати це дуже непросте завдання, треба радитися з учасниками ринку, талановитими організаторами бізнесу і науковцями, перспективними партнерами за кордоном.

«Думаю, непоганий початок цього процесу був закладений вчора під час Міжнародного наукового форуму «Інформаційне суспільство в Україні», що відкрився в Києві», - зазначив Микола Азаров.

Глава Уряду доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Держінформнауки, із залученням учасників ринку ІТ-технологій, розпочати розробку стратегічного проекту інтеграції у ринок цифрових технологій Європейського Союзу і подати його на розгляд Уряду вже до кінця поточного року.

версія для друку