українська російська англійська
Україна із імпортера може перетворитися на експортера газу в Європу, - Прем'єр-міністр
30.10.2013 | 12:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Вже на початку наступного десятиліття Україна із імпортера може перетворитися на експортера газу в Європу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 30 жовтня 2013 року.

Прем’єр-міністр зазначив, що в Україні хороші перспективи реалізації проектів із пошуку газу із нетрадиційних джерел.

«При успішній реалізації схвалених Урядом проектів із пошуку газу із нетрадиційних джерел, Україна може повторити успіх США, які за рахунок видобутку сланцевого газу знизили ринкові ціну природного газу на внутрішньому ринку з 460 дол. за тисячу кубічних метрів в 2007 році до поточного рівня в 110-120 дол. зараз, - сказав Микола Азаров. - Вже на початку наступного десятиліття Україна із імпортера може перетворитися на експортера газу в Європу».

Нагадаємо, що сьогодні Уряд розгляне проект розпорядження  «Про схвалення проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки «Олеська».

Згідно із Угодою, транснаціональна нафтогазова компанія «Шеврон» проінвестує 350 млн. дол. США в розвідку сланцевого газу у Львівській та Івано-Франківській областях. А загальні інвестиції у видобуток газу мають скласти більше 10 млрд. дол.

Буде створено 10-15 тисяч робочих місць. Додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів за час реалізації проекту складуть кілька сотень мільярдів гривень. Щорічний видобуток газу за базовим сценарієм може досягти 8-10 млрд. куб м газу на рік.

 

 

версія для друку