українська російська англійська
М. Азаров: Вся регуляторна система повинна стати виключно ризикоорієнтованою
30.10.2013 | 12:25
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров звернувся з вимогою до Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва системно і постійно працювати у напрямку створення ризикоорієнтованої регуляторної системи. Відповідне доручення він поставив на засіданні Кабінету Міністрів 30 жовтня.

«Взагалі, вся регуляторна система повинна стати виключно ризикоорієнтованою, коли будь-які перевірки і дозвільні обмеження мають бути на двісті відсотків обґрунтовані і виправдані. А помилки контролюючих органів – безумовно і жорстко покарані, щоб не кортіло довільно обмежувати економічні свободи», - наголосив Микола Азаров.

Водночас він назвав практичні кроки Уряду щодо спрощення і ефективності ведення бізнесу в Україні.

По-перше, за словами Глави Уряду, необхідно зосередитись на створенні законопроектів, які ефективно захищають право власності.

«Сьогодні в Україні, на жаль, ще можливі окремі факти нахабних рейдерських захоплень. Завтра Україна має бути визнана як країна, в якій навіть помислити відібрати чужу власність буде неможливо ні за яких умов. Переступити через чиєсь право власності має бути так само неможливо, як довільно змінити Конституцію держави. Посягнути на чужу власність має бути так само небезпечно, як стрибати без парашуту», - зауважив він.

По-друге, відзначив Микола Азаров, необхідно розробити найкращу законодавчу базу і практику щодо вільного та рівного доступу до ресурсів. До кредитних, енергетичних, матеріальних ресурсів тощо.

По-третє, наголосив Прем’єр-міністр, необхідно продовжити вдосконалення податкових і митних процедур, дозвільних процедур і ліцензування.

 

версія для друку