українська російська англійська
106 кандидатів у нотаріуси успішно склали іспити - перші результати
30.10.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства юстиції

Вища кваліфікаційна комісія нотаріату, засідаючи безперервно з 29 по 30 жовтня, станом на 10 годину 50 хвилин 30 жовтня закінчила перевірку екзаменаційних робіт.

Успішно склали іспити 106 претендентів на право займатись нотаріальною діяльністю, не набрали потрібної кількості балів – 83, запрошені на додаткову співбесіду – 24. Відповіді 2 осіб члени Комісії не змогли прочитати, у зв’язку з чим ухвалено рішення запросити претендентів на засідання Комісії і попросити їх озвучити свої відповіді.

При цьому відповіді 67 кандидатів розглядались Вищою кваліфікаційною комісією колегіально повторно.

«Яку тенденцію показали ці іспити? По-перше, ніколи ще раніше так багато претендентів на право займатись нотаріальною діяльністю – 106 – не отримували відразу позитивної оцінки своїх знань. До того ж поповнити їхні ряди мають усі шанси ще й  ті 24 претенденти, які будуть запрошені на співбесіду. По-друге, новий алгоритм проведення іспитів (під наглядом відеокамер та ЗМІ) дав шанс цим  людям займатися своєю професією без подолання додаткових бюрократичних перешкод», - так прокоментувала хід іспитів директор Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України Лілія Чигвінцева.

Нагадаємо, вперше за історію складання таких іспитів на право займатися нотаріальною діяльністю про наміри взяти у них участь заявила рекордна кількість людей і до складання було допущено 269 осіб, тоді як у попередні роки -  130 – 140 осіб. Оцінювала знання претендентів Вища кваліфікаційна комісія нотаріату, сформована напередодні за принципом регіонального представництва та з практикуючих нотаріусів.

 

версія для друку