українська російська англійська
Леонід Кожара взяв участь у Конференції ОБСЄ з питань придністровського врегулювання
30.10.2013 | 14:34
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара взяв участь у Конференції ОБСЄ високого рівня щодо зміцнення заходів довіри у процесі придністровського врегулювання.

Виступаючи перед учасниками конференції, Леонід Кожара позитивно оцінив виявлену сторонами готовність до зміцнення заходів довіри, пошуку прийнятного і життєздатного вирішення придністровської проблеми. Ця мета є пріоритетною і для України, яка нині головує в ОБСЄ, підкреслив він.

Реальним інструментом досягнення всеохоплюючого вирішення конфлікту є переговорний процес у форматі «5+2». Міністр відзначив, що безумовним досягненням є те, що вдалося зберегти динаміку і регулярність переговорів, їх результативність у вирішенні важливих питань для населення обох берегів Дністра.

Звертаючись до керівництва Кишинева та Тирасполя, Діючий голова ОБСЄ, Міністр Леонід Кожара привернув особливу увагу до необхідності докласти всіх зусиль для збереження стабільності і спокою у регіоні.

Довідково

Конференція ОБСЄ високого рівня щодо зміцнення заходів довіри у процесі придністровського врегулювання, яка проходить у німецькому місті Ландсхут, організована Місією ОБСЄ в Молдові спільно з Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Серед учасників конференції – делегації Молдови та Придністров’я на чолі з керівництвом сторін - Прем’єр-міністром Молдови Юрієм Лянке та лідером Придністров’я Євгеном Шевчуком. До складу делегацій входять політичні представники на переговорах з придністровського врегулювання, представники уповноважених структур економічної, соціальної галузей, транспорту, охорони довкілля та інших сфер діяльності.

Також беруть участь делегації посередників та спостерігачів у переговорному процесі з придністровського врегулювання у форматі «5+2» (України, РФ, ОБСЄ, ЄС, США), представники німецького уряду, міжнародні експерти.

версія для друку