українська російська англійська
Відбулася зустріч представників ЄС та Мінекономрозвитку
30.10.2013 | 14:44
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Українська сторона високо цінує той рівень співробітництва між Україною та Європейським Союзом, який дозволив нашій країні  успішно завершити переговорний процес щодо укладання Угоди про асоціацію, включаючи запровадження ЗВТ. На цьому акцентував Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта у ході  зустрічі з керівником підрозділу Європейської Комісії з координації роботи зі східними країнами-сусідами ЄС Андреа Фонтана.

«Важливий внесок у підготовку положень Угоди про асоціацію - це наше співробітництво у сфері технічної та фінансової допомоги, яке набуває все більшої ваги у контексті імплементації цієї Угоди», - зазначив Анатолій Максюта.

Керівник підрозділу Європейської Комісії Андреа Фонтана зауважив: «Сподіваємось, що через місяць Угода про асоціацію буде підписана. Ми дуже наполегливо працюємо, щоб ця подія стала можливою і сподіваємося, що після підписання і ратифікації ми зможемо ще більше поглибити наші стосунки».

У ході зустрічі були розглянуті: подальше використання в Україні інструменту секторальної бюджетної підтримки,  підготовка програм секторальної бюджетної підтримки, а також планування допомоги Євросоюзу на 2014 рік та залучення допомоги ЄС на 2014-2017 роки.

Обговорюючи підготовку програм секторальної бюджетної підтримки, які передбачені до фінансування з бюджету ЄК на 2012 - 2013 роки, Анатолій Максюта повідомив, що Уряд України здійснює необхідні заходи для підготовки до укладання угод щодо фінансування 4 нових програм секторальної бюджетної підтримки у сферах енергетики, регіональної політики, подолання технічних бар’єрів у торгівлі, а також у сфері охорони навколишнього середовища. Запланований загальний бюджет – 185 млн. євро. 

У ході зустрічі було розглянуте програмування допомоги ЄС на 2014 рік та залучення допомоги ЄС на 2014-2017 роки.

Європейська сторона запропонувала у якості пріоритетних напрямів для співпраці у 2014 році визначити 3 сфери: юстицію, розвиток торгівлі і приватного сектору та енергетику.

Перший заступник Міністра акцентував: «З огляду на підвищення якісного рівня відносин Україна–ЄС, зокрема, очікування укладення Угоди про асоціацію, створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, українська сторона розраховує на якісні та кількісні зміни у фінансовій та експертній підтримці з боку Європейського Союзу у період 2014-2020 роки»

Анатолій Максюта подякував за надісланий проект орієнтовної Стратегічної програми підтримки України (на 2014-2017 роки) і наголосив, що після його опрацювання зацікавленими державними органами влади українська сторона надасть свої коментарі до ЄК.

версія для друку