українська російська англійська
9 нових дитбудинків сімейного типу створено з початку року на Луганщині
30.10.2013 | 15:44
Луганська ОДА

На початок року в Луганській області функціонував 21 дитячий будинок сімейного типу. Минулого тижня створено ще два – вже 29-й та 30-й – дитячі будинки сімейного типу в місті Алчевськ та смт. Станиця Луганська, повідомляють в службі у справах дітей Луганської облдержадміністрації,

«На державному рівні визначена необхідність боротьби з сирітством. Президентом України ухвалено рішення щодо впровадження державної соціальної політики про розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому на виконання соціальних ініціатив Президента України в Луганській області продовжується розвиток мережі дитячих будинків сімейного типу», – зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Раїса Родіна.

Вона розповіла, що родини, які вже функціонували у статусі прийомних сімей та мали досвід виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прийняли рішення взяти на виховання ще дітей відповідної категорії.

При цьому Раїса Родіна нагадала, що згідно законодавства України прийомна сім’я – це окрема сім’я чи особа, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання від однієї до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У дитячому будинку сімейного типу виховується п’ять  та більше дітей відповідної категорії.

«Фінансування дитячих будинків сімейного типу здійснюється з державного бюджету. На одну дитину батьки-вихователі отримують щомісяця соціальну допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів та грошове забезпечення за надання соціальних послуг у розмірі 35% від двох прожиткових мінімумів», – розповіла очільник обласної служби у справах дітей.

 

версія для друку