українська російська англійська
Леонід Кожара провів зустріч із Прем'єр-міністром Республіки Молдова та лідером Придністров'я
30.10.2013 | 18:47
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара провів спільну зустріч з Прем’єр-міністром Республіки  Молдова Юрієм Лянке та лідером Придністров’я Євгенієм Шевчуком. У переговорах також взяв участь Державний міністр МЗС Німеччини Міхаель Лінк.

В рамках зустрічі відбувся обмін думками щодо свободи пересування, питань економічної взаємодії, захисту довкілля, реалізації нових проектів у регіоні за підтримки ОБСЄ та міжнародних донорів.

У контексті обговорення ситуації в регіоні Діючий голова ОБСЄ, відзначивши занепокоєння погіршенням атмосфери в Зоні безпеки, закликав виявити політичну волю і зосередитися на зближенні позицій сторін шляхом динамічного діалогу задля вирішення існуючих проблем в регіоні. «На наше переконання, найбільш ефективним інструментом взаємодії є прямі контакти на високому рівні», зазначив Л.Кожара, наголосивши, що Україна як держава-посередник і як головуюча в ОБСЄ країна буде і надалі цьому сприяти.

Л. Кожара також відзначив важливість процесів євроінтеграції України та Молдови у контексті придністровського врегулювання. «Ми переконані, що угоди між ЄС і державами «Східного партнерства» стануть вагомими факторами зміцнення стабільності і безпеки в регіоні. Процес придністровського врегулювання від цього лише виграє», підкреслив він.

 

версія для друку