українська російська англійська
С.Арбузов: Україна зробила ще один крок на шляху до Вільнюса
31.10.2013 | 09:12
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Україна до кінця поточного року має намір збільшити квоти на імпорт коксу до 300 тис. тонн з нинішніх 210, а також квоти на поставки коксівного вугілля на 1 млн. тонн. Це передбачено прийнятими вчора постановами Уряду.

«Таким чином, Україна виконає вимоги Євросоюзу і Світової організації торгівлі про зняття торгових обмежень за даними товарними позиціями», - повідомив Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

Він нагадав, то проблема імпортного коксу була одним із так званих «торгових подразників» у відносинах України та ЄС і, зокрема, піднімалася під час недавньої зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра з Європейським комісаром де Гухтом у Брюсселі.

«Ще одне зобов'язання України виконано, ще один крок зроблено до успіху Вільнюського саміту», - прокоментував Сергій Арбузов.

С.Арбузов зазначив, що обмеження на поставки коксівного вугілля були введені у зв'язку з утворенням його надлишків на ряді підприємств, що могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій.

Зараз рішення Уряду передбачає збільшення квоти на імпорт коксівного вугілля додатково на 1 млн. тонн. Квота на імпорт коксу до кінця поточного року буде збільшена на 90 тис. тонн - до 300 тис. тонн.

«Повернення і поступове відновлення імпортних квот - одне з очікувань Європейського Союзу напередодні підписання Угоди про асоціацію. Крім того, використання імпортного коксу збільшить ефективність роботи доменних печей і дозволить досягти більш високих якісних показників випущеної продукції», - сказав Сергій Арбузов, коментуючи рішення Уряду про збільшення квот.

Раніше питання про введення Україною обмежень на поставки коксу та коксівного вугілля розглядалося на спеціальному засіданні СОТ з питань ринкових обмежень.

Нагадаємо, на засіданні Уряду 30 жовтня прийнято дві постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни у додаток 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 року № 1201" (щодо забезпечення коксохімічних підприємств коксівним вугіллям), а також "Про внесення зміни у додаток 8 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 року № 1201" (щодо забезпечення металургійних підприємств коксом).

 

версія для друку