українська російська англійська
В.Семиноженко: Необхідно пришвидшити роботу над забезпеченням українців доступним Інтернетом
31.10.2013 | 10:20
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Темпи зростання кількості Інтернет-користувачів в Україні свідчать про необхідність пришвидшити роботу над забезпеченням українців доступним Інтернет-зв’язком. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, посилаючись на опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводилося 13-23 вересня 2013 року: методом інтерв'ю опитано 2044 респонденти з усіх областей України, включно з Києвом, віком від 18 років.

Відповідно до опитування, у 2013 році Україна стала країною, у якій половина (49,8%) дорослого населення користується Інтернетом. Темп приросту протягом лютого 2012 року - жовтня 2013 років становив 16%, що трохи поступається рекордному стрибку в 34% у період з березня 2011 року по лютий 2012 року.

Володимир Семиноженко зауважив, що хоча кількість користувачів невпинно зростає, але залишається проблема рівності доступу до всесвітньої глобальної мережі: у поширенні Інтернету значно відстає сільська місцевість, мешканці якої частіше посилаються на обмеження в технічних можливостях підключення малонаселених пунктів.

Він підкреслив, що широке використання інформаційних комп’ютерних технологій дозволяє ефективніше та швидше забезпечити суспільство доступом до багатьох соціальних можливостей і благ.

«Рада з прав людини ООН визнала вільний доступ до мережі Інтернет одним із основних прав людини. Тому в рамках розвитку інформаційних технологій і зв’язку питання подолання цифрової нерівності відноситься до першочергових, - наголосив Володимир Семиноженко. – У той час, коли пропонується все більше онлайнових сервісів і послуг, у тому числі органами влади, коли Інтернет стає важливим джерелом доступу до суспільно важливої інформації, стає все більшою комунікативною площадкою - не можна позбавляти частину громадян таких можливостей».

Володимир Семиноженко також зауважив, що без подолання цифрового розриву такі процеси як глобалізація, розвиток інформаційного суспільства і запровадження електронного урядування є практично неможливі.

Голова Держінформнауки підкреслив, що подоланню цифрової нерівності між центральними та віддаленими і сільськими районами сприятиме, зокрема, поширення широкосмугового доступу в Інтернет по всій території країни.

 

версія для друку