українська російська англійська
Скасовано дію постанов УРСР, які врегульовували питання індивідуального житлового будівництва
31.10.2013 | 15:00
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон продовжує роботу з приведення у відповідність із діючим законодавством застарілих актів УРСР, які на сьогодні є чинними. 30 жовтня Уряд схвалив постанову, відповідно до якої втратили чинність дві постанови Ради Міністрів УРСР (від 18 грудня  1981 р. № 618 та від 29 грудня 1989 р. № 327), які врегульовували питання індивідуального житлового будівництва.

Як пояснив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, норми названих постанов є застарілими і не відповідають законодавству з питань будівництва, містобудування, архітектури і житлової політики.

Зокрема, за словами Міністра, Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» питання індивідуального житлового будівництва унормовано в інший спосіб, ніж передбачений цими постановами. До прикладу, будівництво сьогодні здійснюється після подання повідомлення про початок робіт, на підставі будівельного паспорта, а розроблення проекту не обов’язкове. Прийняття в експлуатацію об’єкта здійснюється за декларативним принципом, а не державними приймальними комісіями. Житло споруджується на ринкових засадах, держава не встановлює ліміти капіталовкладень, робіт та ресурсів тощо. А відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» ціни на житло є вільними і не регулюються державою.

версія для друку