українська російська англійська
В Україні з початку року на альтернативні види палива перевели 160 котелень
31.10.2013 | 14:35
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Україні з початку року на альтернативні види палива перевели 160 котелень і майже 700 капітально відремонтовано. Мінрегіон систематизує досвід підприємств з технічного переоснащення котелень з переведенням на альтернативне паливо для його поширення в регіонах. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник в Черкасах, де ознайомився з роботою котельні, що працює на відходах деревини.

За словами тепловиків, встановлений біокотел удвічі зменшив  собівартість тепла, яку виробляє котельня. Річна економія коштів складає 3114,98 тис. грн.

Робота котельні забезпечує теплом комплекс лікарень і поліклінік, а також кілька житлових будинків.

Переоснащення котельні КП "Черкаситеплокомуненерго" здійснило за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Вартість робіт з придбання біокотла, його установка, монтаж, будівництво сховища для відходів деревини склала 9 млн. грн.

«Така котельня є вигідною. Крім того, що є автономною, вона ще й економить бюджетні кошти, кошти громадян. Саме тому міністерство всебічно підтримує такі ініціативи. Більше того, ми зараз працюємо над тим, щоб паспорт кожної такої котельні був доступним будь-якому аналогічному підприємству в Україні з можливістю використання досвіду», - сказав Міністр. 

Також в Черкасах очільник Мінрегіону взяв участь у запуску  котельні №17 (вул. Сумгаїтська, 13), реконструйованої за кредитні кошти ЄБРР.

В ході технічного переоснащення цієї котельні були встановлені два жаротрубних котли потужністю 12 Мвт з димовими трубами, насосне обладнання, хімводоочистка, хімічна деаерація, тепловий лічильник та інше технологічне обладнання. Також на котельні здійснено заміну старих водогрійних котлів потужністю 9,6 МВт на сучасні жаротрубні трьохходові котли потужністю 12 МВт. Технічне переоснащення котельні дасть змогу щорічно економити 586 тисяч кубометрів газу або 2 млн. 276,5 тис гривень. Котельня обслуговує 28 промислових підприємств, 10 бюджетних закладів та 38 житлових будинків.

Термін окупності такого проекту з врахуванням запланованих інвестиційних вкладень становить 4,5 роки.

Загалом в Черкасах заходи з енергозбереження за кредитні кошти ЄБРР впроваджуватимуть протягом найближчих трьох років. 

версія для друку