українська російська англійська
Україна відкрита для діалогу з австрійським бізнесом, - І.Прасолов
31.10.2013 | 15:16
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Український Уряд готовий сприяти налагодженню діалогу з австрійським бізнесом, підкреслив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході 12-го засідання українсько-австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків.

«Такі спільні заходи мають надзвичайно важливе практичне значення. Завдяки їм ми маємо чергову нагоду обмінятися думками щодо актуального стану українсько-австрійських відносин та окреслити програму наших подальших дій. Засідання нашої Комісії набуває особливого значення з огляду на декілька факторів - це майбутній саміт у Вільнюсі та візит Президента України Віктора Януковича до Австрії», - наголосив Міністр.

Ігор Прасолов зазначив, що на сьогодні в Україні відбуваються складні комплексні перетворення, направлені на подальший економічний розвиток. Зокрема, реалізується Програма Президента з відновлення економічного зростання й модернізації економіки країни, спрямована на побудову сучасної, стійкої, відкритої й конкурентоспроможної економіки, формування професійної й ефективної системи державного управління.

Міністр повідомив, що Уряд працює над створенням умов для стимулювання розвитку внутрішнього ринку та виробництва, над поліпшенням ділового клімату, вдосконаленням регуляторного середовища для розвитку підприємництва, залученням інвестицій у пріоритетні галузі виробництва.

Також Міністр підкреслив, що у зовнішньоекономічній стратегії України актуальним пріоритетом залишається європейська інтеграція.

«Сьогодні хочу підтвердити курс України на інтеграцію до європейської спільноти. Ми сподіваємось на позитивне рішення (щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) у рамках саміту Східного партнерства 28-29–го листопада у Вільнюсі», - зазначив Ігор Прасолов.

Також він наголосив, що беручи до уваги значний економічний потенціал України, а також перспективи створення зони вільної торгівлі з ЄС, українська влада очікує на значний приріст іноземних інвестицій в економіку, у тому числі і австрійських»

«Українська сторона зацікавлена в подальшому нарощенні обсягів інвестиційного співробітництва, пошуку нових форм кооперації українських та австрійських компаній, реалізації нових проектів у економічній сфері, створення спільних підприємств з виробництва конкурентоздатної продукції та виходу з нею на ринки третіх країн», - підкреслив Міністр.

В свою чергу, заступник Міністра економіки, сім’ї та молоді Австрії Бернадетте Гірліндер висловила впевненість, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС дозволить значно розширити українсько-австрійські торгово-економічні відносини.

«Україна для Австрії, як члена Евросоюзу, має ключову роль. Я хочу ще раз наголосити: Австрія дуже зацікавлена в інтенсивних відносинах України з ЄС. Хочу зауважити, підписання Угоди про асоційоване членство підтримується і вітається австрійською стороною. Ця Угода є важливим елементом подальшої нашої роботи. Далі – це, звичайно, розробка і розвиток угоди про вільну торгівлю, бо Україна - важливий торговельний партнер Австрії у Східній Європі. І така глибока і розширена угода про торговельну зону є для нас дуже важливою», - зазначила Бернадетте Гірліндер.

Наступне засідання українсько-австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків планується провести в Києві.

Довідково

За підсумками січня-серпня 2013 року, порівняно з січнем-серпнем 2012 року, товарообіг товарами між Україною та Австрією зріс на 15% та склав 891 млн. дол. США. Обсяги експорту українських товарів до Австрії зросли на 1% та склали 351 млн. дол. США.

У січні-серпні 2013 року у структурі експорту товарів з України до Австрії переважали поставки наступних видів продукції: руди, шлаки і зола – 61%; деревина – 9%; іграшки – 8%; машини та устаткування – 7%; чорні метали – 3%.

Австрія посідає 5 місце за обсягами інвестицій в українську економіку. На 1 липня 2013 року обсяг австрійських інвестицій в економіку України склав – 3,2 млрд. дол. США (5,8% загального обсягу іноземних інвестицій).

версія для друку