українська російська англійська
Е.Ставицький у Каневі провів виїзне засідання колегії Міненерговугілля
31.10.2013 | 15:23
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

31 жовтня 2013 року у м. Канів під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького відбулося виїзне засідання колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Згідно з програмою роботи колегії відбулась презентація проекту будівництва Канівської ГАЕС.

Едуард Ставицький нагадав, що минулого тижня зроблено ще один практичний крок у напрямку реалізації одного з найбільш масштабних енергетичних проектів сучасної України для зміцнення енергетичної незалежності держави та досягнення стабільності в роботі об’єднаної енергетичної мережі, адже під час зустрічі в Люксембурзі між Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Міністерством енергетики та вугільної промисловості та Міністерством фінансів було підписано Декларацію про наміри  стосовно співробітництва у сфері фінансування проектів у гідроенергетичній галузі України, зокрема  щодо участі Європейського інвестиційного банку у співфінансуванні проекту будівництва Канівської гідроакумулюючої  електростанції (ГАЕС).

«Канівська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС) не лише сприятиме стабільності роботи енергомережі, збільшить маневрову потужність та забезпечить зменшення витрат вугілля, газу та мазуту на теплових електростанціях, але й значно вплине на соціальний розвиток регіону. У кошторис будівництва закладено 300 млн. грн.  на розвиток соціальної сфери  Канівщини», -  зазначив Едуард Ставицький.

У промові Міністра також наголошено,  що одним з пріоритетних завдань розвитку ядерної енергетики, обумовлених «Енергетичною стратегією України на період до 2030 року» є будівництво заводу з виробництва ядерного палива. «Введення заводу в експлуатацію сприятиме зменшенню залежності ядерної енергетики України від зовнішніх постачальників ядерного палива та підвищенню енергетичної безпеки країни»,-  зазначив Едуард Ставицький та додав, що Міністерство вживає заходи щодо  затвердження проекту до кінця поточного року та початку основного періоду робіт з будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

Відкриваючи засідання колегії, Міністр Едуард Ставицький  відзначив, що аналіз роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу України з початку цього року свідчить, що в цілому вдалося досягти стабілізації основних виробничих показників. Національна економіка забезпечена необхідною кількістю енергії та енергоносіїв, що є результатом постійної уваги Президента України Віктора Януковича та Уряду до проблем енергозабезпечення народного господарства та населення України та плідної праці більшості галузевих підприємств.

Крім того, Міністр Едуард Ставицький наголосив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України приділяє першочергову увагу належній підготовці до успішного проходження осінньо-зимового періоду 2013-2014 років. «Більшістю галузевих підприємств Міненерговугілля, а насамперед підприємствами та компаніями енергетичного комплексу завершено ремонтні кампанії, здійснено підготовку виробничих потужностей, обладнання та об’єктів соціальної сфери до зими», - зазначив Едуард Ставицький.

Заступник Міністра Сергій Чех доповів про готовність підприємств паливно-енергетичного комплексу України до роботи в осінньо-зимовий період 2013/2014 року та виконання заходів, спрямованих на забезпечення його належного проходження. Співдоповідачами виступили в.о директора ДП «Укренерго» Петро Омеляновський, перший віце-президент – технічний директор ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, директор Департаменту реструктуризації вугільної промисловості Олександр Вівчаренко.

Про стан виконання Державної цільової економічної програми «Ядерне паливо України», проблемні питання її реалізації та фінансування доповіли в.о. директора департаменту стратегічної політики та ядерно-енергетичного комплексу Петро Чернов та заступник Генерального директора ДК «Ядерне паливо» Віталій Онищенко.

Також у ході засідання заслухано звіт заступника Міністра – керівника апарату Андрія Бондаренка про результати роботи за І півріччя 2013 року та затвердження фінансових планів державних підприємств, установ, організацій та об`єднань, що належать до сфери управління Міненерговугілля, та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави.

Крім того, члени колегії заслухали звіт НАК «Нафтогаз України» про вжиті заходи для покращення розрахунків за енергоносії.

За результатами обговорення зазначених питань прийнято відповідні рішення.

 

 

версія для друку