українська російська англійська
Представник Урядового уповноваженого ознайомилася з умовами для інвалідів у спортзалах
31.10.2013 | 16:04
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

За дорученням Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка завідувач сектору із забезпечення роботи Урядового уповноваженого Світлана Корнієнко відвідала один із київських жіночих фітнес-клубів з метою  вивчення можливості жінок з інвалідністю займатися на рівні з іншими загальною фізичною підготовкою.

Серед жінок, які відвідують фітнес-клуб, найбільший відсоток (33,5%) складають жінки віком 40 – 59 років, 6% – 60 років і старше, у яких вже є серйозні проблеми із здоров’ям: серцево-судинні захворювання, високий кров’яний тиск, діабет, захворювання щитовидної залози, біль у спині та інші. Займається багато жінок, які перенесли операції з видалення міжхребцевої грижі, але інвалідність ще не оформили. П’ять клієнтів займаються в особливій групі безкоштовно. Клуб надає таке право жінкам І групи інвалідності.

При спілкуванні з Світланою Корнієнко жінки відзначили покращення самопочуття та стану свого здоров’я: зміцнилися м’язи, особливо спини, покращився зір, кровообіг, діабетики зменшили дозу інсуліну.

«У результаті аварії я отримала черепно-мозкову травму та пошкодження хребта, внаслідок чого стала інвалідом І групи. Завдяки заняттям я почала відчувати себе впевненіше не тільки фізично, а й морально. Тренери клубу стали для мене і реабілітологами, і психологами», – поділилася своєю історією та враженнями від занять 18-річна дівчина.

«Добре, що в Україні з’явились заклади, які сприятимуть адаптації жінок з інвалідністю через фізкультурно-оздоровчі та реабілітаційно-адаптивні заходи. На даний час актуальним напрямом державної політики щодо жінок з інвалідністю є вжиття належних заходів для забезпечення їх всебічного розвитку, поліпшення становища та розширення прав і можливостей. Тому завдання Уряду та мене, як Урядового уповноваженого з прав інвалідів – взяти відповідальність за кожну жінку з особливими потребами, яка прагне зміцнити своє здоров’я, якісно змінити своє життя та принести ці зміни у свою сім’ю», – зазначив Олексій Журавко.

версія для друку