українська російська англійська
Мінрегіон із міжнародними фінансовими організаціями впроваджуватиме нові інвестпроекти
31.10.2013 | 17:05
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіоном ведеться робота щодо впровадження нових інвестиційних проектів у житлово-комунальному господарстві. Ініційовано два нові масштабні проекти: «Розвиток міської інфраструктури-2» та «Проект підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України». Про це в Черкасах сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

«Перший - передбачає фінансування у розмірі до 300 млн. дол. США. Він складається із декількох субпроектів у сфері водопостачання, водовідведення та поводження з твердими побутовими відходами на 9 комунальних підприємствах Києва, Харкова, Донецька, Кіровограда, Житомира, Краматорська, Коломиї, Тернополя. Початок його реалізації - 2014 рік, завершення - 2020 рік. Другий проект передбачає фінансування в розмірі 350 млн. дол. США. Термін реалізації теж 2014-2020 роки», - поінформував Геннадій Темник.

Також, за словами Міністра, Мінрегіоном спільно с Європейським інвестиційним банком підписано Декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері фінансування інвестиційних проектів муніципальної інфраструктури,  в якій заявлена сума інвестицій складає 800 млн. євро. Напрямки фінансування – теплопостачання, водопостачання та водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами, вуличне освітлення, енергоефективність громадських будівель.

«Мінрегіон отримав 172 заявки від українських підприємств для участі у проекті. Загальна сума заявок складає 2,3 млрд. євро», - сказав Міністр.

Спільно з ЄБРР готується до впровадження проект «Модернізація інфраструктури теплопостачання у Донецькій області» (15 міст Донецької області: Краматорськ, Дружківка, Дзержинськ, Єнакієве, Слов’янськ, Шахтарськ, Ясинувате, Волноваха, Дебальцеве, Димитрів, Кіровськ, Жданівка, Красний Лиман, Торез, Новоазовськ). Загальна вартість проекту складає 31 млн. дол. США. Мета цього проекту, як сказав Міністр, - зниження споживання енергоресурсів до 30% за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій.

А спільно із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) Мінрегіон впроваджує Програму «Демо-Україна» на суму 10 млн. євро, які спрямують на демонстраційні енергоефективні проекти у секторі теплопостачання. Для участі у Програмі відібрано десять міст-партнерів: Донецьк, Івано-Франківськ, Вінниця, Житомир, Кам’янець-Подільський, Київ, Олександрія, Кривий Ріг, Полтава, Сєверодонецьк.

«Наразі міста Житомир та Вінниця отримали місцеві гарантії від Мінфіну. Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ, Донецьк, Сєверодонецьк, Кривий Ріг, Олександрія, Київ та Полтава знаходяться у процесі отримання місцевих гарантій. 15 жовтня цього року відбулось підписання фінансової угоди для впровадження проекту у Житомирі та Вінниці», - поінформував очільник Мінрегіону.

За його словами, серед найбільш активних областей України з впровадження проектів міжнародних фінансових організацій є Дніпропетровська, Донецька та Івано-Франківська області.

версія для друку