українська російська англійська
На Дніпропетровщині розпочався ІІ етап реалізації нацпроекту "Відкритий світ"
31.10.2013 | 17:24
Дніпропетровська ОДА

У Дніпропетровську пройшла презентація ІІ етапу конкурсу «Відкритий світ». У рамках реалізації цього етапу буде відібрано 2000 шкіл-учасників з усієї України. До кінця 2013 року обрані школи будуть повністю укомплектовані найновішим комп’ютерним обладнанням. А до 2015 року всі середні школи України будуть обладнані новітньою технікою та підключені до мережі Інтернет.

Школи Дніпропетровщини долучилися до тендерного відбору Національного проекту «Відкритий світ» у липні 2013 року. Тоді, у І етапі конкурсу, були задіяні 2 навчальні заклади області. Це Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара та Криворізький природничо-науковий ліцей. До початку 2013-2014 навчального року заклади отримали нове технічне обладнання. Зокрема, у кожному ліцеї з’явилося по 5 мультимедійних комплексів, 12 ноутбуків, 30 планшетів та стільки ж планшетних ПК.

Для того, щоб навчальний заклад міг потрапити до тендерного відбору, він має відповідати заявленим у проекті критеріям. Перш за все, це наявність у стінах закладу швидкісного Інтернету та викладацького складу, який пройшов навчання за спеціальними освітніми програмами, розробленими INTEL та Microsoft. Відбір шкіл здійснюється департаментом освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації спільно з Міністерством освіти і науки України. 

«Основним пріоритетом освіти Дніпропетровщини є створення умов рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей. На це орієнтовані соціальні ініціативи Президента України Віктора Федоровича Януковича. Голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колесников визначив три пріоритети розвитку освіти на Дніпропетровщині, першим з яких є створення нових освітніх можливостей та форматів отримання знань та навичок учнями та студентами регіону. У рамках цього пріоритету ми реалізовуємо низку проектів, які відкривають учням та вчителям доступ до найякісніших освітніх матеріалів. Передусім це електронні школи для обдарованих дітей та для дітей з особливими освітніми потребами., це проекти «Електронний дитячий садок», «Електронний щоденник», «Електронна бібліотека» та «Освітній портал Дніпропетровщини», - зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик.

ІІ етап конкурсу «Відкритий світ» подарує учням 6-8 класів з 2000 українських загальноосвітніх навчальних закладів нове інтерактивне й мультимедійне обладнання. У розпорядження учителів перейдуть нові комп'ютери та цифрові лабораторії.

ІІІ етап конкурсу передбачає оснащення такими технічними зручностями решти 17 тисяч шкіл України шкіл до 2015 року.

версія для друку