українська російська англійська
Євроінтеграція є незмінним пріоритетом зовнішньоекономічної політики України, - І.Прасолов
31.10.2013 | 17:36
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна розглядає Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, насамперед, як комплексну програму масштабних внутрішніх реформ у всіх сферах політичного, економічного та соціального життя держави, як модернізацію країни, а також ефективний інструмент їх здійснення, відповідно до європейських стандартів, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході 12-го засідання українсько-австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків.

«Для України євроінтеграційний вектор розвитку є незмінним ключовим пріоритетом зовнішньоекономічної політики та внутрішнього розвитку. При цьому євроінтеграційна стратегія країни, перш за все, спрямована на здійснення системної трансформації та модернізації національної економіки, соціально – економічних реформ, - зазначив Ігор Прасолов. - Європейський вибір України – це в першу чергу вибір основних принципів побудови нашого суспільства у дусі демократії, орієнтир на розвиток нашої держави як вільної, економічно розвинутої, рівноправної країни Європи».

Він наголосив, що Угода про асоціацію закладає нову філософію відносин між Україною та ЄС – перехід від принципів партнерства та співробітництва на якісно новий рівень – до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Міністр повідомив, що на сьогодні в Україні проводиться робота щодо створення національного механізму імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та здійснюються масштабні заходи, пов’язані з підготовкою внутрішнього ринку до умов роботи в рамках зони вільної торгівлі з ЄС. Крім того, вже зараз українською стороною готується програма імплементації Угоди про асоціацію.

«За експертними оцінками, реалізація положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС сприятиме економічному зростанню, пожвавленню як двосторонньої, так і зовнішньої торгівлі в цілому, створенню нових робочих місць у експортоорієнтованих секторах економіки, адаптації вітчизняної системи технічного регулювання, санітарних і фітосанітарних заходів до європейських та міжнародних вимог тощо», - наголосив Ігор Прасолов.

В той же час він зазначив, що Уряд усвідомлює той великий обсяг роботи, який повинен бути зроблений, і сподівається на підтримку з боку Євросоюзу, як в рамках програм технічної допомоги, так і безпосередньо фінансових програм сприяння розвитку окремих галузей економічного господарства.

 

версія для друку