українська російська англійська
Відбувся день відкритих дверей з питань адвокатування конкуренції
31.10.2013 | 18:05
Прес-служба Антимонопольного комітету

31 жовтня в приміщенні Харківської обласної державної адміністрації відбувся «День відкритих дверей з питань захисту конкуренції».

Темою зазначеного заходу є "Взаємодія органів Антимонопольного Комітету України, представницьких органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та адміністративно-господарського управління Харківської області в питаннях посилення конкуренції на ринках області, що є передумовою підвищення конкурентоспроможності Харківського регіону та його інвестиційної привабливості".

Захід відбувся під керівництвом Голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка за участю заступника Голови Комітету – державного уповноваженого Федора Влада, державного уповноваженого Комітету Михайла Русинського, Голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна, Голови Харківського обласного територіального відділення Комітету Анатолія Косолапова, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників територіальних відділень Комітету, а також суб’єктів господарювання та громадськості.

Метою заходу є становлення ефективної взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інститутами громадянського суспільства, засобами масової інформації з Харківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України  щодо виявлення, припинення та попередження порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Під час заходу Василь Цушко зазначив, що конкурентна політика в Україні стала невід’ємною складовою економічної політики нашої держави. Результати діяльності органів Антимонопольного комітету України свідчать про ефективність законодавства про захист економічної конкуренції, яке значною мірою відповідає вимогам європейського конкурентного законодавства.

За словами Голови Комітету, у 2013 році, згідно з Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013, пріоритетним напрямком діяльності органів Комітету було здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів на всіх соціально важливих ринках, зокрема, на ринках реалізації лікарських засобів, підключення об'єктів будівництва до мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання і водовідведення, надання послуг зі збирання, вивезення та переробки твердих побутових відходів, супутніх послуг при наданні адміністративних послуг, ритуальних послуг.

У ході семінару-наради було розглянуто звіти про діяльність територіальних відділень за 9 місяців 2013 року, проаналізовано стан та перспективи розвитку конкурентних відносин на соціально важливих ринках.

Також в  рамках семінару-наради відбулось засідання круглого столу, в межах якого виникла активна дискусія щодо вирішення проблемних питань на ринках надання супутніх та інших платних послуг, що передують адміністративним.

версія для друку