українська російська англійська
На Дніпропетровщині створений фортифікаційний музей бойової слави просто неба
01.11.2013 | 09:14
Дніпропетровська ОДА

2 листопада 2013 року в селі Військове Солонянського району пройде масовий захід, присвячений Битві за Дніпро. Цей захід символізуватиме події, які пройшли в Солонянському районі 70 років тому. Саме в районі села Військове в роки Великої Вітчизняної війни на Дніпропетровщині відбулася одна з найбільш кровопролитних битв, в якій взяло участь понад 10 дивізій. Вони переправилися на правий берег Дніпра і здобули перемогу над німцями. Про це повідомив голова Солонянської райдержадміністрації Геннадій Левченко.

Проведення цього заходу ініційоване Президентом України Віктором Януковичем та проходить за підтримки Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула та голови Дніпропетровської ОДА Дмитра Колєснікова.

Захід розпочнеться о 12:00 і триватиме три години. На нього запрошено понад 1000 осіб.

Тут буде діяти інсталяція біля музею просто неба «Форсування річки Дніпро» та виставка експонатів шкільних музеїв часів Великої Вітчизняної війни.

«Ми, як вдячні нащадки, вирішили цей момент увічнити. Були відновлені споруди, що залишилися з часів війни: німецькі окопи, бліндажі тощо. Ми спробували створити мікромодель тих часів, щоб у людей було розуміння, якою працею наші діди і прадіди виборювали цю перемогу», - сказав Геннадій Левченко.

 Як зазначив керівник пошукової організації «Гвардія-Дніпро» Павло Ковальов, протягом усього жовтня волонтери, члени громадської організації «Гвардія-Дніпро» створювали ділянку окопів. Це близько 60 метрів ходів сполучення, стрілецькі осередки, кулеметне гніздо, зенітна позиція з гарматою та кульовим бліндажем, який буде всередині облицьований колодами.

Для створення музею були використані звіти пошуковців, які розкопували траншеї, Статут Червоної армії 1943 року. Все зроблено за статутом воєнних років. Під час святкування в окопах будуть перебувати солдати, екіпіровані за Статутом 1943 року. Вони будуть «озброєні» макетами стрілецької зброї. Також буде розставлена військова техніка цього періоду.

«Я дякую керівництву області, яке залучає громадські організації до заходів військово-патріотичного характеру. Також я хочу подякувати жителям села Військове, які знайшли час і можливості для створення у себе фортифікаційних споруд. Музей був створений за кошти спонсорів», - сказав Павло Ковальов.

 

 

версія для друку