українська російська англійська
У Полтаві відбувся обласний фестиваль людей з особливими потребами
01.11.2013 | 09:34
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Перший обласний фестиваль людей з особливими потребами «Зірка надії» відбувся минулого тижня у стінах Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.

Вісім колективів і один виконавець, загалом 42 артисти зі спеціалізованих інтернатних, лікувальних закладів та центрів соціально-побутової реабілітації стали ближчими до суспільства і продемонстрували свої таланти.

Під гаслом «Пацієнти – наші друзі» учасники фестивалю виступали на сцені та брали участь у виставці робіт – картин, аплікацій, вишивок тощо. Окрім професійних акторів, з ними були сім лікарів-психіатрів, адже деякі артисти потребують постійної підтримки. Фахівці наголошують, що реабілітація та соціальна адаптація шляхом арт-терапії дуже ефективна.

Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру, а також головний ініціатор та організатор свята, зазначив, що метою даного заходу є соціальна адаптація людей із особливими потребами, бажання показати їм усе, на що вони здатні.

Фестиваль відвідав президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман, який наголосив на особливій важливості заходів такого типу відбуватися щорічно. «Люди з особливими потребами повинні відчувати себе частиною суспільства, жити не так, як це було прийнято в Радянському Союзі – подалі, щоб не заважати іншим, в інтернатах чи психіатричних госпіталях, а нормальним людським життям», – наголосив Семен Глузман.

Концерт дуже розчулив глядачів, адже віддача і безпосередність, з якою виступали «сонячні діти» або решта особливих артистів, вражала. Найбільше глядачам сподобалася вистава «Колобок».

Учасники заходу щиро раділи оплескам глядачів, загальній увазі та подарункам, які вони отримали від спонсорів.

Організатори висловили сподівання про розвиток фестивалю до всеукраїнського рівня.

 

 

версія для друку