українська російська англійська
У Держінформнауки презентовано Огляд інноваційного розвитку України, розроблений експертами ООН
01.11.2013 | 14:40
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

У сучасному світі економічний розвиток країни визначається не стільки природними ресурсами чи обсягами виробництва, скільки здатністю суб’єктів господарювання до впровадження нових ідей.

31 жовтня у Держінформнауки відбулась презентація Огляду інноваційного розвитку України, який продовжує серію оцінок інноваційної політики, яка почалася з Оглядів Білорусі та Казахстану. Огляд проведено міжнародними експертами, які були залучені до цього Європейською економічною комісією ООН. В роботі над Оглядом взяли участь також  українські фахівці наукових установ, вищих навчальних закладів, організацій та центральних органів виконавчої влади.

В Огляді представлено результати проекту, реалізованого на прохання української сторони. Його метою є аналіз стану та надання рекомендацій і варіантів політики щодо стимулювання інноваційної діяльності в Україні, підвищення інноваційного потенціалу та загальної ефективності національної інноваційної системи .

У рамках Огляду проведено аналіз науково-технічної діяльності в Україні та її зв’язків з промисловістю, національної інноваційної системи, інституційних рамок інноваційної політики і різних механізмів та інструментів державної підтримки інноваційної діяльності в Україні. На підставі поданого матеріалу пропонується низка пропозицій і рекомендацій щодо розв’язання  наявних проблем.

Україна вже прийняла ряд інноваційних ініціатив, зокрема, нову редакцію Закону України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій», створено Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу, НАК «Укрсвітлолізинг», започатковано роботу Української інтегрованої системи трансферу технологій тощо. Проте зроблено недостатньо для відчутного зростання інноваційної складової економіки, а реалізовані заходи  були не завжди ефективними через наявність законодавчих перепон та обмеженість фінансових ресурсів.

ЄЕК ООН рекомендує, зокрема:

- розвивати венчурний бізнес;

- поліпшити умови ведення малого та середнього бізнесу, розширити його потенційні інвестиційні можливості;

- запровадити механізми державно-приватного партнерства в науково-технічній та інноваційній сферах;

- запровадити державну підтримку інноваційних компаній (старт-апів).

В презентації Огляду взяли участь майже 60 осіб – представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ, ВНЗ, громадських організацій.

На презентації вітчизняними експертами обговорено актуальність проведеної роботи та висловлено низку зауважень і пропозицій, зокрема, щодо необхідності акцентувати увагу на розвитку інноваційної діяльності у напрямку формування «зеленої» економіки, на аналізі причин відсутності зацікавленості у новітніх технологіях вітчизняної промисловості та механізмів залучення до інноваційної діяльності промислових підприємств.

Неодноразово підкреслювалась важливість подальшої співпраці з ЄЕК ООН над впровадженням наданих в огляді рекомендацій, на яку вже отримано попередню згоду. Найближчим часом Держінформнауки буде утворено робочу групу з розроблення конкретних заходів щодо реалізації рекомендацій.

версія для друку