українська російська англійська
Михайло Бродський закликав підприємців не боятися протидіяти незаконним діям контролюючих органів
01.11.2013 | 15:10
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

У Держпідприємництві відбулася прес-конференція Голови Держпідприємництва Михайла Бродського.  

Приводом стала необхідність донести до широкого загалу вагомість  розробленої Держпідприємництвом та вже прийнятої КМУ постанови № 752 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)». Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади у тримісячний строк повинні привести нормативно-правові акти у відповідність до цієї постанови.

 Зазначеною постановою  затверджено дві методики:

— методику розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю);

— методику розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення перевірок.

Як зазначив Голова Служби, «критерії є, і ніхто не зможе вже вільно трактувати закон. Думаю, ми суттєво зменшимо кількість перевірок».

Кожний наглядовий контролюючий орган повинен мати на свої сайтах повний перелік того, що вони можуть перевіряти (мова йде про документи, який немає у вільному доступі).

 Голова Служби наголосив, що перевірити більше ніж зазначено у вичерпному переліку перевірючі не можуть. Якщо відбуваються такі незаконні перевірки, потрібно звертатися до Генеральної Прокуратури або Держпідприємництва.

Водночас очільник Держпідприємництва звернувся до підприємців: «Треба не боятися, а протидіяти незаконним діям чиновників. Не бійтеся, давайте разом боротися і захищати ваші права. Закони вже є. Тепер потрібно заставити чиновників ці закони поважати».

Окрім того, начальник Управління державного нагляду та контролю В.А. Могила повідомив, що на розгляді ВРУ перебуває законопроект №2839, який передбачає введення відповідальності чиновників за порушення порядку здійснення перевірок, оскільки на даний момент такої відповідальності немає.

версія для друку