українська російська англійська
Рятувальники відкрили музей та стелу пам'яті авіаторам-учасникам війни
01.11.2013 | 14:37
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій відкрили стелу пам’яті загиблим авіаторам-учасникам Великої Вітчизняної війни та музей на території Спеціального авіаційного загону у м. Ніжин Чернігівської області.

Урочисте відкриття та вшанування ветеранів-авіаторів відбулося за участі Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайла Болотських та голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка 1 листопада. Саме в цей день 70 років тому, у переломний період війни у 1943 році, був сформований героїчний авіаційний полк, який згодом став 199-м окремим гвардійським далекорозвідувальним авіаційним Брестським полком.

На стелі пам’яті викарбувані імена 24 авіаторів, які служили у вказаному полку і загинули під час Великої Вітчизняної війни. А експозиція музею відображає історію створення полку та його сьогодення у вигляді Спеціального авіазагону. Тут зберігається оригінальна зброя часів війни та сучасне обладнання авіаторів.

«Роки війни стали одним із найбільших випробувань для нашого народу, тож наш обов’язок оточити увагою і турботою ветеранів, які пережили це випробування. У роки лихоліть вони захистили життя майбутніх поколінь і тепер допомагають розбудовувати незалежну Україну», – підкреслив Михайло Болотських.

Голова ДСНС України вручив чотирьом ветеранам-авіаторам цінні подарунки і привітав їх зі святом – 69-ю річницею визволення України від фашистських загарбників та 70-річчям створення полку.

 Під час війни авіаційний полк брав безпосередню участь у бойових діях, які відбувалися на території України, Білорусії, Польщі, Угорщини, Чехословаччини, Югославії та Німеччини. У полку проходили службу 4 Героя Радянського Союзу і 2 двічі Герої Радянського Союзу, а з 1962 року полк базується на аеродромі у Ніжині.

На сьогодні Спеціальний авіаційний загін ДСНС України ефективно виконує свою основну функцію – запобігання надзвичайним ситуаціям, їх ліквідація та порятунок людей. Зокрема, загін бере участь у гасінні лісових пожеж, пошуково-рятувальних роботах, моніторингу паводкової ситуації, здійсненні санітарних рейсів тощо. На думку Михайла Болотських, нинішні авіатори-рятувальники, які щодня готові до дій за призначенням, є гідними послідовниками своїх героїчних колег.

Також під час урочистостей відбулося вручення відзнак авіаторам загону – грамот від Кабінету Міністрів України та від Чернігівської облдержадміністрації.

 

версія для друку