українська російська англійська
Питання відведення земельної ділянки клініці для ВІЛ-інфікованих Київрада розгляне найближчим часом
01.11.2013 | 15:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

З метою створення належних умов для надання медичної допомоги за сучасними світовими стандартами хворим на ВІЛ/СНІД, гепатитами, інші інфекційні захворювання Урядом України було прийнято рішення про будівництво (реконструкцію) будівлі для розміщення структурних підрозділів (лікування хворих з ВІЛ/СНІД і гепатитами) Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського Національної академії медичних наук України по вул. Амосова, 5, у м. Києві.

Раніше, зазначені структурні підрозділи розміщувалися у старих приміщеннях інфекційної лікарні, на території, прилеглій до Києво-Печерської Лаври.

Будівництво (реконструкція) зазначеної будівлі розпочаті у грудні 2012 року. Замовником будівництва є державне підприємство «Укрмедпроектбуд», яке належить до сфери управління Укрєвроінфраапроекту.

На сьогоднішній день будівельно-монтажні роботи та оснащення зазначеного об’єкту завершені.

За попередніми висновками медичних експертів, в тому числі міжнародних, це буде одна із найкращих світових клінік для надання медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Зазначена позиція підтримується і громадськими організаціями, які провадять свою діяльність у сфері надання медичної допомоги таким хворим, зокрема громадськими організаціями, які представляють ВІЛ-інфікованих.

Об’єкт не вводиться в експлуатацію, оскільки не вирішено питання щодо земельної ділянки Інституту.

Урегулювання земельного питання пов’язане з прийняттям відповідного рішення Київської міської ради (попередньо засідання Київради заплановано на 13.11.2013р.).

На даний час медична допомога надається хворим в повному обсязі в інших закладах охорони здоров’я, зокрема Національної академії медичних наук і м. Києва.

Довідково

Клініка ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В. Громашевського НАМН України» розрахована на 80 ліжок, знаходить за адресою миїв, вул. М. Амосова, 5. Планується, що в цьому закладі буде надаватися високоспеціалізоване стаціонарне та амбулаторне лікування ВІЛ-позитивним хворим та хворим на вірусні гепатити. Відділення Клініки забезпечені сучасним медичним обладнанням та устаткуванням.

До початку роботи Клініки амбулаторний прийом ВІЛ-позитивних хворих проводиться за адресою вул. Амосова, 5 на першому поверсі адміністративного корпусу. Амбулаторний прийом хворих на СНІД не припинявся. Всі пацієнти Клініки отримують антиретровірусну терапію у повному обсязі.

Стаціонарне лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів клініки проводиться у Київському міському центрі СНІДу, за адресою вул. Відпочинку, 11.

Стаціонарне лікування хворих на вірусні гепатити проводиться в Олександрівській лікарні міста Києва, за адресою вул.. Шовковична, 39/1.

 

 

версія для друку