українська російська англійська
Іллічівський порт поповнився потужним буксиром льодового класу "Базальт"
01.11.2013 | 15:14
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Здійснивши нетривалий перехід з порту «Южний», в акваторію Іллічівського порту зайшов потужний буксир льодового класу «Базальт». Це судно стало другим після «Булату -1» буксиром - п'ятитисячником у складі портового флоту ДП «ІМТП».

У супроводі почесного ескорту буксирів портового флоту «Базальт» пришвартувався біля 12 причалу, де його урочисто зустрічали іллічівські портовики. Капітан судна віддав рапорт директору ДП «ІМТП» Юрію Круку про те, що буксир «Базальт» успішно здійснив перехід до порту своєї нової постійної приписки.

Буксир побудованийу 1982 році на верфях Фінляндії. Після більше 30 років успішної експлуатації в сусідньому порту «Южний», за рішенням Міністерства інфраструктури України та клопотанню нового керівника ДП «ІМТП» Юрія Крука, судно переданодоІллічівського порту. Буксир зарекомендував себе як надійне і універсальне судно багатоцільового призначення. Крім основних функцій, пов'язаних з проводкою і постановкою суден різного класу і дедвейту до причалів порту, він з успіхом використовується як протипожежне і рятувальне судно, може працювати в умовах складної льодової обстановки.

Як зазначив директор порту Юрій Крук, після придбання цього буксира, порт зможе значно поліпшити забезпечення проведення суден в акваторію ДП «ІМТП». «В умовах, коли керівництво порту працює над скороченням витрат, стабілізацією  фінансового становища в порту, поява у складі порту буксира «Базальт» залучить додаткові доходи, підвищить ефективність роботи буксирного флоту», - підкреслив Юрій Крук.

Також директор порту подякував Міністру інфраструктури Володимиру Козаку за оперативність у прийнятті рішення з передачі судна до складу портового флоту ДП « ІМТП », а також директору порту «Южний» ОлександруЛагошіза розуміння та сприяння у реалізації цього важливого питання.

Капітан порту Станіслава Незавітіна можна вважати хрещеним батьком цього буксира - 1982 році саме він, будучи капітаном порту «Южний», першим ступив на його борт. Через 31 рік він знову піднявся на його борт, але вже як капітан Іллічівського порту.

Станіслав Незавітін також високо оцінив технічні можливості буксира, зазначивши, що з появою цього судна безпека судноплавства в зоні відповідальності Іллічівського порту значно покращиться.

версія для друку