українська російська англійська
Україні потрібно робити ставку на молодих вчених, - В.Семиноженко
01.11.2013 | 16:20
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Наукова молодь – це стратегічний ресурс розвитку України, бо саме молодь здатна до самовдосконалення та саморозвитку. Тому з точки зору довгострокової перспективи розвитку країни абсолютно логічно робити ставку саме на молодих людей, особливо на тих, хто пов’язав своє життя із наукою. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час IV засідання Ради молодих вчених при Держінформнауки України.

Він зазначив, що Рада молодих учених при Агентстві працює майже 1,5 року, і за цей час бере активну участь формуванні державної політики в галузі науки. «Не можу не відзначити вашу активність у підготовці пропозицій щодо удосконалення нормативно-правових актів як безпосередньо у сфері науки, так і у сфері підготовки наукових кадрів. Усі ваші пропозиції і зауваження дуже важливі для нашої роботи», - заявив Володимир Семиноженко.

Зокрема, Голова Держінформнауки підтримав пропозицію молодих науковців щодо закріплення в законопроекті «Про наукову і науково-технічну діяльність» статті, що передбачатиме створення Рад молодих вчених при наукових установах та ВНЗ, а також визначатиме порядок їхнього функціонування.

Крім того Володимир Семиноженко зазначив, що в Уряді, і зокрема в Держінформнауки, добре розуміють необхідність підтримки молодих вчених як в їхньому науковому пошуку, так і в інших питаннях. Тому для вирішення нагальних питань, які турбують наукову молодь, докладається багато зусиль.

Зокрема, з 1 січня 2013 року постановою Кабінету Міністрів України підвищено щомісячний розмір стипендій Президента України для молодих учених до 1376 грн. і стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених до 1147 грн.

Також Указом Президента від з 1 січня 2014 року вдвічі збільшено розмір щорічних премій Президента України для молодих вчених - з 20 до 40 тис. грн. кожна.

Крім того, за ініціативи Держінформнауки прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про заснування грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих учених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки», які надаються для виконання перспективних високотехнологічних проектів, що відбираються на конкурсній основі.

«Перед нашою державою сьогодні стоять досить амбітні завдання, які потребують проведення набагато більш змін. І в цьому процесі ми хочемо бачити вас партнерами», - підсумував В.Семиноженко.

 

 

версія для друку