українська російська англійська
В.Семиноженко: У листопаді буде оголошено перший конкурс проектів молодих учених, які отримають гранти Уряду
01.11.2013 | 16:45
Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

У листопаді поточного року для колективів молодих учених буде оголошено перший конкурс проектів наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, які претендуватимуть на отримання грантів Кабінету Міністрів.  Про це повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час IV засідання Ради молодих вчених при Держінформнауки.

Він нагадав, що відповідна урядова постанова була прийнята за ініціативи Держінформнауки минулого року.

«І вже в листопаді ми оголосимо перший конкурс таких проектів, де кількість учасників колективу не має перевищувати 10 осіб, а розмір гранту на два роки може сягати 1 млн. грн», - заявив В.Семиноженко.

Нагадаємо, що 29 серпня 2012 року Уряд прийняв постанову «Про заснування грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих вчених для виконання прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки. Документ набрав чинності з 1 січня 2013 року. 

Специфіка зазначених грантів полягає в тому, що вони надаватимуться не за вже наявні здобутки, а для виконання перспективних високотехнологічних проектів, які відбиратимуться на конкурсній основі. Щорічне проведення конкурсу проектів прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетним напрямами розвитку науки і техніки колективів молодих учених забезпечує Держінформнауки.

Відібрані проекти реалізовуватимуться на матеріально-технічній базі існуючих наукових установ або університетів, а кошти носитимуть цільовий характер. Це унеможливить розчинення грантів у загальному фінансовому «котлі» наукової установи.

Заснування урядових грантів дозволить перспективним українським ученим професійно реалізуватися на Батьківщині, а саме - надасть їм змогу ще в достатньо молодому віці сформувати власні наукові школи та свої лабораторії.

 

версія для друку