українська російська англійська
Микола Азаров особисто звернеться до Уряду Польщі щодо реставрації пам'ятника Черняховському
01.11.2013 | 17:57
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров особисто звернеться до Уряду Республіки Польща та депутатів місцевого самоврядування м. Пененжно щодо реставрації пам'ятника українському генералу армії І. Д. Черняховському. Про це він повідомив у Фейсбуці, реагуючи на звернення з приводу розгляду польськими депутатами питання знесення пам'ятника генералу І. Д. Черняховському, що встановлений на місці загибелі генерала 17 лютого 1945 р. у м. Пененжно (Польща). За повідомленням користувача Фейсбуку, пам'ятник перебуває в жалюгідному стані, а місто не має коштів на його реконструкцію та утримання, нема коштів навіть на його знесення і рекультивацію території.

«Я Вам обіцяю, що обов'язково напишу своє особисте звернення і безпосередньо до депутатів місцевого самоврядування міста, і Уряду Республіки Польща. Також, враховуючи, що цей пам'ятник розташований на території іншої держави, розглянемо дипломатичними каналами питання реставрації цього пам'ятника», - сказав Микола Азаров.

Він повідомив, що 5 листопада в Парку Слави в Києві будуть відкриті бюсти Двічі Герою Радянського Союзу генералу армії Черняховському І. Д., а також Двічі Герою Радянського Союзу маршалу бронетанкових військ Рибалку П. С.

«Ці два видатні начальники зробили колосальний внесок у перемогу над фашистами, і дуже приємно, що багато поколінь українців, проходячи повз цих пам'яток, згадуватимуть цих героїв, а наш народ має право пишатися цими людьми. Все це я напишу в своєму листі на адресу польського керівництва і сподіваюся, що питання отримає позитивне рішення», - сказав Прем'єр-міністр.

 

версія для друку