українська російська англійська
В Україні готові реформувати сферу охорони здоров'я на умовах приватно-державного партнерства
02.11.2013 | 10:13
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Україна готова до впровадження проекту приватно-державного партнерства в галузі реформування охорони здоров'я. Про це заявив заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов під час робочої поїздки у Хмельницьку область.

«Саме на часі впровадження в Україні проекту приватно-державного партнерства. В оглянутих у ході поїздки на Хмельниччину медичних закладах відбулося саме так. Спонсори вже допомогли з ремонтами та придбанням обладнання, і це лише початок плідної співпраці», – зазначив урядовець.

Нагадаємо, що Олександр Толстанов відвідав Поділля з метою оцінити стан реформування медичної галузі. «Хоча Хмельницька область не належить до числа пілотних, проте процес реформування тут не стоїть на місці. Нині вже завершується розмежування первинної та вторинної ланки надання медичної допомоги», – зауважив він. Директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Наталія Свестун додала, що центри первинної медико-санітарної допомоги уже створені практично по всьому регіону.

Заступник Міністра ознайомився з роботою закладів охорони здоров’я Дунаєвецького, Ярмолинецького та Городоцького районів. Так, у Дунаївцях гості оглянули відремонтоване інфекційне відділення, побували у пологовому відділенні, де поспілкувалися із породіллями та їх родичами. Крім того, посадовці оглянули один із довгобудів області, який чекає свого завершення близько 20 років. За сприяння голови Хмельницької обласної державної адміністрації Василя Ядухи, зведення будівлі продовжили у 2012 році, на це з бюджету виділили 18 мільйонів гривень. Уже в 2014 році споруду планують здати в експлуатацію, де розташують три відділення Дунаєвецької центральної районної лікарні.

У Ярмолинецькій центральній районній лікарні Олександр Толстанов зустрівся з працівниками медичного закладу, вислухав їх запитання та пропозиції щодо реформування галузі охорони здоров’я. Тут посадовці оглянули пологове відділення та оцінили роботи, які проводяться на території лікарні відповідно до Кіотського протоколу. Йдеться про запровадження енергозберігаючих технологій – утеплення фасадів та горищ, заміну вікон, реконструкції, що допоможуть заощадити кошти на опаленні закладу.

У Городку заступник Міністра побував у реанімаційному та пологовому відділеннях, де відвідав ще одну недобудову – п’ятиповерхову споруду, у якій планували розташувати реабілітаційний центр для чорнобильців. Ця будівля у незавершеному стані, як і в Дунаївцях, простояла не один рік. Минулого року за ініціативи голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи недобудову передали центральній районній лікарні. Наразі вже проведено корекцію проектно-кошторисної документації і у 2014 році за кошти державного бюджету планується продовжити роботи.

На завершення візиту в Городку відбулася предметна розмова Олександра Толстанова з головними лікарями районних закладів охорони здоров’я, центрів первинної медико-санітарної допомоги та населенням трьох районів. Під час зустрічі обговорили питання реформування медичної галузі та висловили побажання щодо покращення якості надання медичних послуг, особливо жителям сільської місцевості.

 

 

версія для друку