українська російська англійська
За програмою Фулбрайта 10 українських студентів навчатимуться в університетах США
02.11.2013 | 14:15
Прес-служба Міністерства освіти і науки

1 листопада 2013 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася церемонія підписання Міністром освіти і науки Дмитром Табачником та Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Р. Пайєттом Меморандуму про взаєморозуміння про запровадження Освітньої програми ім. Фулбрайта у галузі науки і техніки.

Нова програма «Фулбрайт-STEP» повністю профінансує навчання 10-ти українських студентів-старшокурсників в університетах США. Галузі спеціалізації програми: точні науки, техніка та математика. Здобувачі стипендії програми «Фулбрайт-STEP» обиратимуться на конкурсній основі за відкритою і прозорою процедурою, що складатиметься з подання письмової заявки та проведення співбесіди двонаціональною комісією експертів. Відбір університетів для учасників здійснюватиметься системою програми ім. Фулбрайта за погодженням Міністерства освіти і науки України. Ця програма академічного обміну є першою, яка спільно фінансується американським та українським урядами.

У рамках підписання Меморандуму відбулася двостороння зустріч, під час якої були розглянуті питання подальшої співпраці Міністерства освіти і науки України та Посольства США в Україні в галузі освіти.

Під час заходу Міністр освіти і науки Дмитро Табачник побажав Послу США в Україні Джеффрі Р.Пайєтту успішної місії та висловив сподівання, що вона сприятиме розвитку та поглибленню всебічних білатеральних відносин між двома державами.

«Ми спробуємо разом знайти покрокову карту чи план дій вирішення тих питань, які викликають найбільшу зацікавленість з боку Посольства США», – зазначив Дмитро Табачник на початку зустрічі.

Зокрема, Міністр підкреслив, що співпраця України і Сполучених Штатів Америки в галузі освіти і науки має тільки позитивну історію.

Дмитро Табачник зупинився на основних напрямах двосторонньої українсько-американської співпраці за останні роки: програма ім. Фулбрайта, співпраця МОН України і Фонду цивільних досліджень та розвитку США, розвиток незалежного оцінювання або тестування.

Посол США в Україні Джеффрі Р.Пайєтт зазначив, що освітня галузь є потужним фактором позитивної трансформації суспільства. «Я дуже зацікавлений у наступні три роки працювати над партнерством між нашими країнами в галузі точних наук, інновацій і технологій. Така співпраця буде успішною для розвитку і процвітання наших економік, що складають базис двосторонніх відносин», – підкреслив Посол.

Він також проінформував, що Державний секретар США Джон Керрі має намір відвідати Україну у грудні цього року. «Цей візит буде розглядатися, як сигнал нашої підтримки України на шляху реформування», – наголосив Джеффрі Р.Пайєтт.

Посол США в Україні запропонував під егідою роботи двосторонньої Комісії стратегічного партнерства у рамках візиту Джон Керрі підготувати пропозиції щодо співпраці в галузі освіти.

Пропозиція Джеффрі Р.Пайєтта дістала підтримку з боку Дмитра Табачника.

У заході також взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма, директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць, представники Посольства США в Україні та засобів масової інформації.

 

 

версія для друку