українська російська англійська
Укрзалізниця підготувала до зими 4020 пасажирських вагонів
03.11.2013 | 12:06
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Заходи з підготовки до зими дозволять забезпечити стабільну роботу пасажирського сектору за складних погодних умов. Про це повідомили у головному пасажирському управлінні Укрзалізниці.

Готуючись до роботи взимку залізничники відремонтували 4020 пасажирських вагонів, що на 53 більше запланованого обсягу. Зокрема, перевірено всі системи життєзабезпечення пасажирських вагонів, проведено необхідну діагностику, ремонт і профілактичне обслуговування опалювальних систем. Із загальної кількості підготовлених вагонів 80% обладнані електричним опаленням. Для обігріву решти закуплено необхідний запас вугілля.

На підготовку пасажирських вагонів до зимового періоду залізниці витратити 93 млн. грн. Ступінь зношеності пасажирських вагонів становить понад 85%, половина парку випущено більше 30 років тому. Залежно від віку вагона, вартість підготовки його до зимового періоду різна. Наприклад, на косметичний ремонт одного вагона, його техобслуговування витрачається 5-9 тис. грн., ремонт вагона в депо обходиться у близько 85 тис. грн., капітальний – до 700 тис. грн.

Також на залізницях створено запас ковдр для пасажирів поїздів дальнього слідування, який перевищує прогнозовану потребу.

Готові до роботи у холодну пору року й усі залізничні станції та вокзали, колійне господарство. Зокрема, з квітня 2013 року відремонтовано 45,9 тис. м² покрівель, утеплено 7632 вікон і дверей. Підготовлено до роботи 2165 котелень, із яких 56 також забезпечують теплом будівлі місцевих громад та адміністрацій. Окрім того, створені аварійні бригади для забезпечення стабільної роботи теплоенергетичного обладнання у зимовий період.

Вокзали та станційні будівлі вже опалюються, у приміщеннях підтримується належний температурний режим. Для забезпечення комфортних умов праці обслуговуючого персоналу та перебування пасажирів створено достатній запас палива.

 

версія для друку