українська російська англійська
Дніпропетровська ОДА: Переговори з ЄІБ свідчать, що дніпропетровське метро добудують
04.11.2013 | 10:30
Дніпропетровська ОДА

Один з найскладніших етапів проекту завершення будівництва метрополітену у Дніпропетровську пройдено. З підписанням угоди з Європейським інвестиційним банком проект має міцне фінансове підґрунтя, а отже – чітку, реальну перспективу рішення одної з найважливіших транспортних проблем обласного центру Дніпропетровщини. Так прокоментував нещодавнє підписання угоди голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков.

«Пройдено один з найскладніших етапів проекту, без якого жодна подальша дія була б неможлива, - наголосив керівник регіону. - З підписанням кредитної угоди з Європейським інвестиційним банком 25 жовтня проект отримав міцне фінансове підґрунтя. Як безпосередній учасник перемовин з банком, можу сказати: вони не були простими. Фінальний етап узгодження тексту продовжувався майже тиждень, було знайдено рішення для всіх – навіть, найдрібніших деталей та розходжень. І тепер Дніпропетровськ має чітку перспективу добудови метрополітену. Вже у січні 2014 року буде визначений підрядник для будівництва і проект перейде у стадію безпосередньої реалізації».

У 2010 році питання добудови метрополітену стало одним з головних, якому приділяв увагу тодішній керівник регіони, а нині Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Ініціатива добудови дніпропетровської «підземки» була підтримана Президентом України та Урядом України. У 2011 році вперше з 1995 року, коли було введено в експлуатацію перші 6 станцій, будівництво метро було відновлено.

«Без уваги нашого Президента Віктора Федоровича Януковича до найактуальніших проблем Дніпропетровщини навряд чи можливо було б говорити про досягнення прогресу в питанні метрополітену. Державні гарантії дозволили залучити серйозні фінансові ресурси. Саме доручення Віктора Федоровича Януковича та позиція Олександра Юрійовича Вілкула  перевели розмови про метро у площину реальних дій», - сказав Дмитро Колєсніков.

Керівник регіону також додав, що із запуском метрополітену Дніпропетровськ нарешті зможе дозволити собі мати красивий центр й проспект зі станціями метро без будівельних парканів.

Для реалізації проекту «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську» Україною 27 липня 2012 року вже залучено кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку у розмірі 152 млн. євро. Угоди за кредитом ратифіковані і наразі відповідальним виконавцем здійснюються заходи стосовно виконання умов набуття ними чинності.

У вересні 2013 року губернатор Дмитро Колєсніков на чолі делегації Дніпропетровської області провів в Люксембурзі переговори з представниками Європейського інвестиційного банку про надання кредиту на завершення будівництва метрополітену у Дніпропетровську.

І вже 25 жовтня 2013 року у Люксембурзі Міністр фінансів України Юрій Колобов та віце-президент Європейського інвестиційного банку Ласло Бараньяй підписали кредитну угоду про надання 152 млн євро на завершення будівництва першої черги метрополітену у місті Дніпропетровськ від станції «Комунарівська» до станції «Музейна» з електродепо.

Розроблений спільний з ЄІБ проект «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську» передбачає розширення метрополітену на 4 кілометри вздовж проспекту Карла Маркса, в тому числі, будівництво трьох нових станцій: Театральної, Центральної і Музейної. Реалізація проекту забезпечить з’єднання існуючої гілки метрополітену з центром міста.

Залучення позики передбачається здійснити на найвигідніших довгострокових умовах: загальна відсоткова ставка складає біля 1%, пільговий період – 6 років, строк погашення – 25 років.

Кошти кредиту будуть надані на безповоротній основі Комунальному підприємству «Дніпропетровський метрополітен», повернення основної суми боргу ЄІБ буде здійснюватися з 2019 року за рахунок коштів державного бюджету, витрати на обслуговування кредиту (платежі зі сплати відсоткової ставки) будуть компенсовані державі Дніпропетровською міською радою.

Завершення будівництва метрополітену у Дніпропетровську сприятиме розвитку міської інфраструктури, покращенню якості транспортних послуг, збільшенню кількості робочих місць та підвищенню безпеки дорожнього руху.

Також під час засідання Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що Уряд визначить механізм використання кредитних коштів на завершення будівництва метро в Дніпропетровську. Прем’єр-міністр зазначив, що була проведена значна робота з отримання кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ. «

 

версія для друку