українська російська англійська
Вступив у дію новий порядок накладання штрафів за порушення у сфері містобудування
04.11.2013 | 10:34
Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції

Новий документ щойно вступив в дію згідно постановою Кабінету Міністрів України № 735 від 2 жовтня 2013 року.

«Новий порядок накладання штрафів за порушення у сфері містобудівної діяльності дає змогу Держархбудінспекції чітко окреслити дії учасників будівництва та посадових осіб інспекції при виявленні правопорушень», - зазначив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександр Рибак.

Держархбудінспекцією України проведено низку методичних нарад з питань застосування нового документу. Зазначені заходи проводяться у контексті виконання директив Президента України щодо зниження тиску на суб’єктів містобудування з боку контролюючих органів. Так за 9 місяців поточного року кількість планових перевірок суб’єктів містобудування зменшено з 8 266 за аналогічний період минулого року до 3 324 у 2013 році, тобто, майже у 2,5 раза. При цьому такі перевірки проводяться лише на об’єктах 4-5 категорії складності, і частково третьої. На об’єктах 1-2 категорії складності, а це 78% всіх об’єктів будівництва, планові перевірки не проводяться.

Також спостерігається тенденція зменшення кількості позапланових перевірок, що є мірилом суспільної оцінки дотримання містобудівного законодавства. Як правило, позапланові перевірки проводяться за зверненнями юридичних і фізичних осіб. Кількість таких перевірок зменшилася на 8%.

 

версія для друку