українська російська англійська
МОН інформує про запровадження автоматизованої системи обліку та відшкодування пільг студентам
04.11.2013 | 16:32
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Нещодавно Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про внесення змін до Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України (постанова КМУ від 17.10.2013 № 784).

Зокрема, до пункту 6 вищезгаданого Порядку внесено зміни такого змісту:

«Студенти та учні мають право придбавати квитки за половину їх вартості для проїзду у загальних, плацкартних вагонах, вагонах другого та третього класу всіх категорій поїздів приміського та міжміського сполучення і всіх вагонах регіональних поїздів.

Пільговий проїзд студентам та учням оформляється в разі, коли статус студента (учня) підтверджується даними, що містяться у Єдиній державній електронній базі з питань освіти, створеній відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 752 “Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти».

Внесення таких уточнень має на меті приведення у відповідність нормативні акти згідно з вимогами чинного законодавства України, а також з метою запобігання ситуації, яка виникає у зв’язку з тим, що в обігу наявна велика кількість підроблених студентських квитків, а також квитків осіб, які втратили статус студента, але продовжують використовувати студентський квиток для отримання пільгового проїзду.

Слід зазначити, що відповідно до постанови КМУ від 13 липня 2013 р. № 752 єдиним джерелом даних у сфері освіти, в тому числі щодо актуальності статусу студента вищого або учня професійно-технічного навчальних закладів, є Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО). У базі міститься інформація стосовно освітньої діяльності навчальних закладів, данні про студентів, випускників, студентські та учнівські квитки.

Студентський квиток на сьогодні є багатофункціональним документом, що використовується для:

- ідентифікації студента навчального закладу (у тому числі під час отримання ним пільг);

- отримання його власником допуску на територію навчального закладу, гуртожитку, спортивного комплексу навчального закладу та інших об’єктів;

- отримання дозволу на користування бібліотекою разом або замість читацького квитка.

З огляду на зазначене, передбачено введення в експлуатацію автоматизованої інформаційно-аналітичної системи обліку та відшкодування пільг, що надаються студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних училищ на основі Єдиної державної електронної бази с питань освіти, тобто запроваджується система підтвердження дійсності статусу студента за допомогою ЄДБО під час оформлення пільгового проїзного документу (квитка) в касах (терміналах) залізничного транспорту України.

Зазначимо, що до розроблення та впровадження цього проекту були залучені, окрім Міністерства освіти і науки, Міністерство інфраструктури, Державна адміністрацію залізничного транспорту, підприємства-розробники програмного забезпечення компонентів системи, а також навчальні заклади. Кожна з установ (організацій), у межах своєї компетенції бере участь у реалізації проекту, згідно зі спільним планом заходів щодо його реалізації.

Отже, запровадження цього проекту сприятиме повному та адресному обліку наданих студентам (учням) послуг з пільгами, що дасть можливість здійснювати компенсацію коштів надавачам цих послуг у розмірі їх фактичного надання, забезпечувати економію та цільове використання бюджетних коштів, що були виділені на ці потреби.

З 15 жовтня 2013 року розпочалася дослідна експлуатація запровадження  автоматизованої системи, а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 784, остаточне впровадження системи заплановано з 1 липня 2014 року.

 

версія для друку