українська російська англійська
Автомобільна промисловість є однією з найбільш інвестиційно привабливих в Україні
04.11.2013 | 17:32
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Автомобільна промисловість – одна з провідних галузей економіки розвинених країн. Протягом останніх років ця сфера стала однією з найбільш інвестиційно привабливих для бізнесу в Україні.

Про це повідомив керівник підрозділу Держінвестпроекту InvestUkraine Сергій Євтушенко під час V Міжнародної конференції з розвитку автомобільної індустрії України «AutoPROm 2013», яка відбувалась у рамках Ради іноземних та вітчизняних інвесторів при Президентові України.

«Виготовлення автомобільних запчастин є однією з найбільш інвестиційно орієнтованих галузей. На сьогодні з нами ведуть переговори близько 10-ти великих компаній із США, Японії, Німеччини та Польщі», – сказав С. Євтушенко.

Керівник InvestUkraine зазначив, що держава має високий рейтинг за світовим індексом логістичної доступності, випереджаючи навіть деякі країни Європейського Союзу. В Україні розвинута транспортна інфраструктура в 170 тис. кілометрів доріг. Тож, автомобільний ринок доволі перспективний: Україна посідає 2-ге місце серед країн СНД за кількістю продажів автомобілів, а в рекордний 2008 рік за цим показником вона опинилася на 7-му місці в Європі, продавши близько 600 тис. нових авто.

За його словами, серед переваг вітчизняного ринку – низькі податки, оскільки держава має другий найнижчий податок на прибуток компаній і четвертий найнижчий податок на прибуток фізичних осіб у Європі. Окрім того, витрати на виробництво в Україні набагато нижчі, ніж у країнах ЄС: до прикладу, оплата праці в автомобільній галузі України, у порівнянні з Чехією, в середньому в чотири рази менша, хоча Чехія розташована у кількастах кілометрах від України.

С. Євтушенко також додав, що Україна має значні перспективи для розвитку автомобільної індустрії.

У заході взяли участь представники близько 50 провідних світових компаній автомобільної індустрії та 15 керівників дипломатичних відомств.

Довідково

Співорганізатор V Міжнародної конференції з розвитку автомобільної індустрії України «AutoPROm 2013» – Держінвестпроект. Захід є щорічним заходом, який має на меті представити Україну як потужного та надійного ділового партнера, готового до плідної співпраці з міжнародними виробниками автомобілів, автозапчастин та автокомпонентів.

Серед основних питань, які обговорюються учасниками Конференції, є нова промислова політика України та курс на локалізацію виробництва в Україні як основний елемент довгострокової стратегії залучення інвестицій у розвиток автопрому, а також питання інновацій та альтернатив традиційним видам палива.

 

версія для друку