українська російська англійська
Мінекономрозвитку затвердило Методичні рекомендації щодо розрахунку рівня економічної безпеки України
04.11.2013 | 17:16
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України наказом №1277 від 29 жовтня затвердило Методичні рекомендації щодо розрахунку рівня економічної безпеки України.

Методичні рекомендації були розроблені Міністерством спільно з Науково-дослідним економічним інститутом Мінекономрозвитку з метою визначення рівня економічної безпеки України як однієї з основних складових національної безпеки держави і визначають перелік основних індикаторів стану економічної безпеки країни, їхні порогові значення.

«Мінекономрозвитку приділяє значну увагу проблемі вдосконалення методичних підходів до оцінки рівня та моніторингу загроз економічному розвитку України в умовах динамічності економічних процесів. Результати моніторингу стануть основою для прийняття рішень щодо своєчасного реагування на сучасні виклики та загрози», - зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Методичні рекомендації базуються на комплексному аналізі індикаторів економічної безпеки з виявленням потенційно можливих загроз і застосовуються Мінекономрозвитку для інтегральної оцінки рівня економічної безпеки по економіці в цілому та за окремими сферами діяльності. Зокрема, документом визначається алгоритм розрахунку інтегрального індексу економічної безпеки - складається з 9 середньозважених субіндексів - складових економічної безпеки, серед яких: макроекономічна, фінансова, зовнішньоекономічна, енергетична, виробнича тощо.

Методичні рекомендації можуть використовуватись державними органами виконавчої влади, науковими установами і громадянами як для здійснення кількісної оцінки рівня економічної безпеки України, так і для визначення потенційних загроз у розвитку національної економіки.

версія для друку