українська російська англійська
"Ярмарок ідей" як формування стратегії розвитку української культури
04.11.2013 | 18:59
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

На сьогодні прийом проектів до участі в «Ярмарку ідей для культури» офіційно завершено. Нині здійснюється їх реєстрація, внесення до спільної бази даних, уточнюються контакти. Деякі проекти містять цікаві думки, але не пропонують конкретних шляхів втілення. Тому тривають консультації з авторами задля отримання додаткової інформації.

Усього на конкурс надійшло близько 100 проектів. Більшість пропозицій – від закладів культури: бібліотек, музеїв, заповідників, театрів. Решта – від громадських організацій (12), приватних осіб і компаній (9) (арт-галерей, ініціативних творчих груп, комп’ютерних фірм і навіть видавництв). Приємно відзначити, що майже половина проектів тією чи іншою мірою передбачає використання новітніх технологій.

Леонід Новохатько сказав, що результати «Ярмарку ідей» дещо несподівані: «Оголошуючи конкурс, ми сподівалися побачити ідеї та проекти від митців і незалежних творчих, громадських організацій. Очевидно, наші потенційні партнери з громадського сектору просто ще не звикли працювати напряму з Міністерством і читати новини на нашому сайті. Сподіваюся, що це – тимчасове явище».

Більшість поданих пропозицій стосується проведення фестивалів, конкурсів, конференцій, культурологічних і виховних заходів. Близько 20 % спрямовані на формування культурного іміджу країни у світі та запровадження нових інформаційних технологій: створення сайтів, віртуальних музеїв, електронних видань, навчальних і пізнавальних програм.

Ознайомитись з поданими проектами зможе кожен. Найближчим часом на сайті Мінкультури буде оприлюднена таблиця поданих проектів із зазначенням автора, назви та коротким описом кожної ідеї.

Днями для ознайомлення з пропозиціями збереться експертна рада. А вже у середині листопада взяти участь у відкритому обговоренні зможуть усі охочі. Дата й місце проведення широкого обговорення будуть визначені експертами.

«Не буду давати зараз оцінку якості та можливості втілення – це прерогатива нашої шановної експертної ради. Ми дослухаємося до її висновків. А це авторитетні люди: Георгій Почепцов, Ганна Чміль, Олег Вергеліс, Єгор Бенкендорф, Кирило Кашліков, Дмитро Стус. За нашими планами це буде відбуватися таким чином. Кожен експерт ознайомиться з проектами, відбере найцікавіші на його погляд. Їхніх авторів ми особисто запросимо на обговорення. Ті, хто приїхати не зможуть, візьмуть участь в обговоренні через інтернет», – зазначив міністр.

Леонід Новохатько повідомив, що всі відібрані експертною радою проекти будуть внесені до плану роботи Міністерства на 2014 рік. На підтримку таких ініціатив Міністерство готове виділити наступного року до 2 млн грн.

Міністр наголосив, що «Ярмарком ідей» стане постійним майданчиком для серйозної дискусії в суспільстві, результати якої будуть враховані у формуванні стратегії розвитку української культури.

 

версія для друку