українська російська англійська
МОЗ України визначило переможців тендеру на закупівлю карет швидкої допомоги
05.11.2013 | 09:36
Прес-служба Міністертсва охорони здоров'я

Україна отримає 1412 «швидких» європейської якості з обладнанням від провідних світових виробників. На цьому було наголошено на брифінгу в МОЗ України.

В результаті торгів вперше за роки Незалежності одночасно буде придбано 1412 одиниць соціально необхідної техніки. Зокрема, це 143 автомобілі типу С (реанімобіль), 1 063 машини екстреної медичної допомоги типу В (в яких можна здійснювати інтенсивну терапію) та 206 одиниць автомобілів типу А (лінійна терапія, тобто доставка до лікувального закладу хворого, який не потребує інтенсивної медичної допомоги в дорозі). Серед закуплених карет – якісні автомобілі швидкої медичної допомоги на базі автобусу ГАЗ 32213 та на базі Peugeot Boxer.

Загалом на торги було подано 17 пропозицій від восьми виробників. За першим лотом переможцем стало іноземне підприємство «АІС-Столиця». За лотом №3 – ТОВ «Ілатанмед». За лотами з четвертого по десятий перемогло ПАТ «Науково-виробниче об’єднання «Практика». За лотом №2 через відсутність достатньої кількості учасників торги не відбулися і переоголошені на 5 грудня. За пропозиціями переможців МОЗ України має можливість закупити автомобілі майже на 6,5 млн. грн. дешевше. На цю суму планується додатково купити автомобілі швидкої допомоги.

«Конкурентне середовище, що склалося в ході торгів, дозволяє нам закупити автомобілі не лише за нижчими цінами. Воно відкриває нам можливість придбати карети швидкої медичної допомоги, які відповідають не лише державним стандартам України, але і європейським стандартам. Обладнання, яке буде встановлено у цих автомобілях, - італійських, німецьких, японських та американських виробників», - констатувала начальник Управління моніторингу державних цільових програм та державних закупівель МОЗ України Галина Довганчин.

За словами директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Миколи Хобзея, 1412 «швидких», що закуповуються, - це майже 60 відсотків усієї потреби країни в автомобілях екстреної медичної допомоги. Він нагадав, що встановлений норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги - 10 хвилин у містах і 20 хвилин у населених пунктах поза межами міста. Цей «золотий стандарт» дасть можливість вчасно надати допомогу, але для цього необхідно всю медичну частину забезпечити автомобілями на всі 100 відсотків.

Микола Хобзей також зазначив, що вимоги до автомобілів та їх обладнання несли конструктивні зміни у відповідності з побажаннями медпрацівників, які будуть їх експлуатувати. Було змінено сам концепт – якщо раніше первинним було базове шасі, то зараз переважну увагу було приділено медичному салону: був врахований досвід минулих років, відгуки працівників екстреної медичної допомоги, міжнародний досвід. Не менш важливим фактором стала зручність автомобіля для ефективної роботи бригади, високоефективність та надійність встановленого обладнання.

«Ми багато говоримо про економічні негаразди, але те, що держава у таких умовах виділила таку суму для забезпечення санітарним автотранспортом – це унікальна подія за усі 22 роки незалежності», - резюмував Микола Хобзей.

Довідково

В Україні бригадами швидкої медичної допомоги за викликами громадян щорічно виконується понад 12,5 млн. виїздів. Окрім цього, понад 2 млн. осіб отримують екстрену медичну допомогу в закладах охорони здоров'я.

Із загальної кількості автомобілів (3789 од.), що знаходяться на балансі закладів охорони здоров'я, 1297 автомобілів експлуатуються менше 5 років, 1550 автомобілів експлуатуються до 10 років, 942 автомобілів експлуатуються понад 10 років. Разом з тим наявні автомобілі не забезпечені необхідним обладнанням для надання екстреної медичної допомоги.

Також є потреба в оновленні (придбанні) автомобілів для екстреної (швидкої) медичної допомоги типу А у кількості 211 одиниць, типу В у кількості 2 758 од. та типу С - 397 одиниць.

Уряд України, на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, виділив 922 млн. грн. для закупівлі автомобілів для екстреної медичної допомоги відповідно до Національної програми «29.10.5 Автомобілі спеціальної призначеності» (Автомобілі швидкої медичної допомоги та їх устаткування).

Централізована закупівля за державні кошти відбувається в межах виконання бюджетної програми КПКВК 2301380 «Розвиток служби екстреної медичної допомоги (придбання медичного автотранспорту) для закладів охорони здоров.

У тендері, одному з найбільших у Європі, взяли участь компанії «Автоспецпром», «Ілатанмед», «СітіТранспортГруп», «ГлобалАвтоГруп», НВО «Практика», «АІС Столиця» (всі – Україна), «АМЗ КУТНО» (Польща), Profile Vehicles (Фінляндія).

Процедура конкурсних торгів проходила в умовах цілковитої відкритості та прозорості. Міністерство охорони здоров'я України запросило до участі в заході представників засобів масової інформації, народних депутатів України та представників громадських організацій. Також на офіційному веб-сайті МОЗ України здійснювалась пряма трансляція розкриття тендерних пропозицій.

 

 

версія для друку