українська російська англійська
Підписано Київську Декларацію підтримки стратегічного розвитку альтернативної енергетики в Україні
05.11.2013 | 11:44
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

4 листопада за участі Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького відбулася конференція на тему: «Стратегія розвитку «зеленої» енергетики в Україні – запорука сталого розвитку».

У рамках конференції Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький та Президент міжнародної екологічної організації «Green Cross» др. Ян Кульчик підписали спільну Декларацію  підтримки стратегічного розвитку альтернативної енергетики в Україні.

«З огляду на глобальні енергетичні процеси, Україна має унікальне геополітичне та географічне положення, що дозволяє нам виступити повноцінним актором на міжнародній арені в галузі запровадження «зеленої» енергетики, як одного із компонентів сталого розвиту», - зазначив під час обговорення Едуард Ставицький. Він також переконаний, що запровадження «зеленого» тарифу суттєво збільшило привабливість України для іноземних інвесторів та стало свідченням прагнення нашої держави до розвитку «зеленої» енергетики.

«Ми підтримуємо реалізацію проектів на території України, які передбачають збільшення використання альтернативних енергоносіїв у виробництві тепло- та електроенергії, вживаємо заходів щодо забезпечення сталого розвитку державних торфопідприємств, а також нами було розроблено низку проектів нормативних актів, спрямованих на розвиток альтернативної і поновлюваної енергетики», - повідомив керівник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

«Підписання Київської декларації підтримки стратегічного розвитку альтернативної енергетики в Україні є одним з важливих кроків на шляху до консолідації інтересів міжнародної спільноти у сфері розвитку використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії в Україні, а також поглиблення та перейняття Україною міжнародного досвіду у цій галузі», - наголосив Едуард Ставицький.

«Україна має унікальний потенціал «зеленої» енергії, який повинен стати імпульсом для економчного розвитку і важливою статтею експорту», - зазначив Ян Кульчик. Він також підкреслив наступне: «Я дуже радий величезній підтримці зі сторони Президента України Віктора Януковича та Міністра Едуарда Ставицького у нашій діяльності. Це свідчить про стратегічне бачення ситуації  Урядом України. І це є чудовим сигналом для іноземних інвесторів! Майбутнє енергетичного сектору – це присутність на ринку країн Європейської Спільноти і активна співпраця із східними та північними сусідами. Енергія не знає кордонів, тож давайте навчимося робити бізнес, який покращить якість нашого життя! Це є нашим зобов’язанням перед майбутніми поколіннями». 

Довідково

Прогнози показують, що частка технологій «зеленої» енергії в сукупній потужності встановлених джерел енергії на світі зросте з 28% (що становить 1,400 ГВт в 2012 року) до 48%, (що буде становити близько 5,000 ГВт в  2030 році). Таке швидке зростання частки технології Відновлювальних Джерел Енергії призведе до того, що вона буде домінувати в інвестиціях в енергетику у найближчі 20 років. Оцінюється, що в глобальному масштабі, 69% інвестиції в нові виробничі потужності в  2012 - 2030 роках буде реалізовано, опираючись на технології відновлювальної зеленої енергетики. Україна з потенціалом водної та вітрової енергетики може стати лідером на енергетичному ринку Європейської Спільноти. Україна обійняла на рік Головування  у Європейській енергетичній спільноті, що спричинить  опрацювання нової стратегії, яка повинна акцентувати  на потенціал та роль України. З метою інтеграції ініціатив, що стосуються розвитку енергетики, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький ініціював утворення Міжнародної Експертної Комісії у справах зеленої енергетики, завданням якої буде допомога в побудові стратегії розвитку сектору зеленої енергетики в Україні, в нарощуванні енергетичного потенціалу України на міжнародній арені, залучення інвестицій у відновлювальну енергетику в Україні, доступ до нових технологій і найкращого досвіду, підтримка дослідницької діяльності і освіти у секторах енергетики та екології.

 

 

 

версія для друку