українська російська англійська
До кінця року напрацюють концепцію формування вільних інвестиційних зон на морських портах
05.11.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Спеціальні вільні інвестиційні економічні зони потрібні в межах кожного морського порту. Це запорука успішного функціонування, а головне – розвитку не лише самої морської галузі, а й багатьох інших секторів економіки. Вже сьогодні на територіях портів працюють або будуються інвесторами сучасні виробництва. І ми повинні створювати для приватних інвесторів максимально широкі можливості та сприятливі умови для реалізації таких проектів, - сказав голова ДП «Адміністрація морських портів України» Юрій Васьков.

Юрій Васьков наголосив, що саме такий досвід мають майже усі країни Чорного моря. І тому, Україні для того, щоб зробити свої порти конкурентоспроможними та мати стратегію розвитку на багато років вперед, потрібно працювати над цим питанням.

«Ми розробили проект закону про внесення змін до деяких нормативних актів щодо приведення законодавства про вільні економічні зони в портах до умов ринку. Ми розробили концепцію формування спеціальних вільних економічних зон навколо морських портів та на території морських портів. Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул доручив деяким міністерствам та відомствам до 10 грудня відпрацювати проекти цих документів та внести йому на розгляд. Після чого вони будуть направлені до Уряду, а потім, у разі підтримки з боку Кабінету Міністрів, передані для розгляду у Верховній Раді. Створення таких зон дасть додатковий приток інвестицій та забезпечить сталий розвиток морських портів у стабільній перспективі», - зауважив Юрій Васьков.

 

 

версія для друку