українська російська англійська
Цього року на 20% збільшилась кількість заходів круїзних лайнерів у порти України
05.11.2013 | 14:35
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Круїзні компанії та самі туристи все більше цікавляться Україною та розвитком її круїзного туризму. Цього року на 20% збільшилась кількість заходів круїзних лайнерів до українських морських портів. Урядом поставлено завдання щодо подальшого розвитку круїзної інфраструктури портів України. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час наради з головою ДП «Адміністрація морських портів України» Юрієм Васьковим.

Цього року вперше за пострадянський період було зафіксовано майже 400 заходів круїзних лайнерів до трьох українських портів – Одеси, Севастополя, Ялти. Це на 20% більше, ніж торік. У 2006 році Україна вперше прийняла пасажирське судно довжиною понад 270 метрів. На сьогодні зі 100 суднозаходів більше половини – судна довжиною більше, ніж 250 метрів, а 30% - майже 300 метрів.

Серед нових проектів, які планує розпочати наступного року ДП «Адміністрація морських портів України», реконструкція круїзної інфраструктури Ялтинського порту.

«У нас є стійка позитивна тенденція до збільшення кількості круїзних суднозаходів до портів. Але, на жаль, на сьогодні лише Одеський порт може якісно їх приймати – одночасно в ньому можуть розміститися 3 великих круїзні судна. При цьому порти Ялти та Севастополя також мають дуже серйозний туристичний потенціал, світові круїзні компанії збільшують кількість заходів круїзних суден у ці порти та бажають розвивати ці напрямки, але вони не можуть там сьогодні якісно розташовуватися, - повідомив Юрій Васьков. - Проблема у тому, що на даний час причал у порту Ялти довжиною 200 метрів приймає круїзні лайнери довжиною 300 метрів і це викликає незадоволення у круїзних компаній. Вони вимагають реалізації заходів зі створення конкурентоспроможної сучасної інфраструктури».

У рамках запланованої роботи в першу чергу необхідно побудувати новий причал, який відповідатиме судам, що заходять до порту.

 «Сьогодні склалася ситуація, коли, наприклад, тільки до Стамбулу щороку заходить більше, ніж 400 круїзних суден. Що ж до наших основних туристичних портів – Ялти, Одеси та Севастополя, то до цього року до кожного зайшло понад 100 суден, минулого в середньому по 80. І наше завдання, щоб вони не розвертались, а заходили до наших портів. Головне питання, яке допоможе змінити цю ситуацію, удосконалення інфраструктури», - наголосив Юрій Васьков.

За його словами, наразі ДП «АМПУ» вже підготувало технічне завдання щодо реконструкції пасажирського району порту Ялти і ця робота ведеться у тісній співпраці з місцевими органами влади, які надають усю можливу підтримку для успішної реалізації проекту.

версія для друку