українська російська англійська
Україна та Словаччина розроблять спільний інвестпроект з виробництва біоетанолу
05.11.2013 | 15:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна та Словаччина планують розробити перший спільний інвестиційний проект з виробництва біоетанолу. Його розпочнуть реалізовувати на одному з українських спиртозаводів вже до кінця поточного року. Цим займеться спеціальна робоча група, яку буде створено вже найближчим часом. Про це йшлося сьогодні на зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Павелом Гамжіком.

«Нам потрібно максимально використати потенціал вітчизняної цукропереробної та зернової галузей. Виробництво біоетанолу особливо для цього підходить. Такий, перший спільний зі Словаччиною, інвестиційний проект допоможе залучити новітні технології у виробництво біопалива на території України. При цьому Уряд повинен виступити у ролі надійного партнера, оскільки держава зацікавлена у реалізації саме таких інвестпроектів», − зазначив Микола Присяжнюк.

Своєю чергою Павел Гамжік зауважив, що словацька сторона готова до розробки такого інвестпроекту з Україною.

«Словаччина зацікавлена інвестувати в українські підприємства для виробництва біоетанолу. Ми маємо хороший досвід, а також необхідні технології. Тому співпраця у цьому напрямку буде ефективною», − зазначив Посол.

Окрім цього, під час переговорів словацька сторона висловила готовність у наданні допомоги Україні в гармонізації законодавства в аграрній сфері після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Довідково

З 2005 року до 1 півріччя 2013 року Словаччина інвестувала у сільське господарство України понад 14 мільйонів доларів. Товарообіг між двома країнами у 2012 році склав понад 1 млрд. доларів США.

 

версія для друку