українська російська англійська
Плата за реєстрацію земельних ділянок скасовується, - законопроект
05.11.2013 | 15:34
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про Державний земельний кадастр” щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них” (реєстр. № 3061 від 08.08.2013).

Проект зазначеного Закону розроблено в рамках виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженим Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручено забезпечити скасування плати за внесення відомостей до державних реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг.

“Знаменно, що за законопроект про скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру проголосував 331 народний депутат, що є своєрідною гарантією тому, що цей Закон також конституційною більшістю буде ухвалено і в цілому. Не може не тішити, що за важливі законодавчі акти соціального спрямування депутати провладних фракцій та опозиція голосують одностайно, – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко. – Передусім, цей проект Закону має велике значення для незахищених верств населення, що дозволить їм заощаджувати кошти на реєстрації земельних ділянок”.

Законопроектом вносяться зміни до Закону України “Про Державний земельний кадастр” у частині скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них. Скасовано справляння плати за адміністративні послуги, які надає Держземагентство України, а саме: за державну реєстрацію земельної ділянки, державну реєстрацію обмежень у використанні земель, внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць та про земельну ділянку.

 

версія для друку