українська російська англійська
Мін'юст: Для нас важливою є практика Міжнародного союзу нотаріату
05.11.2013 | 18:06
Прес-служба Міністерства юстиції

Представники Міністерства юстиції провели зустріч з Президентом Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного союзу нотаріату Мішелем Мерлотті.

«Україна стала 86-м членом Міжнародного союзу нотаріату. Це стало можливим завдяки ухваленню нового законодавства у сфері нотаріату, адже попереднє не відповідало сучасним вимогам (наприклад Закон про нотаріат, прийнятий ще 1993 року). Напередодні приєднання України до цієї міжнародної структури ми констатували: ваша країна відповідає усім необхідним критеріям», - повідомив під час зустрічі у Міністерстві юстиції України Президент Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного союзу нотаріату Мішель Мерлотті.

Під час зустрічі сторони обговорили питання співробітництва, зокрема, формування і доступу до професії нотаріуса.

«Україна рухається у бік покращення надання нотаріальних послуг та забезпечення їх доступності, - повідомив під час зустрічі помічник Міністра – координатор міжнародних проектів Міністерства юстиції України Максим Райко. – Для нас важливою є практика Міжнародного союзу нотаріату щодо забезпечення рівного доступу при наданні нотаріальних послуг, незалежно від географічного розташування населення чи соціального достатку».

«Для нас цікавий позитивний міжнародний досвід, ми його уважно вивчаємо, аби активно застосовувати набуте на практиці. Міністерство у цій сфері проводить відкриту політику, свідченням чого є іспити на зайняття нотаріальною діяльністю, проведені 29 жовтня», - підкреслила Лілія Чигвінцева, директор департаменту нотаріату і банкрутства Міністерства юстиції України.

Під час зустрічі сторони висловили запевнення у подальшій співпраці, акцентуючи увагу на тому, що повсякденна нотаріальна практика може і повинна покращуватись за активної участі у цьому процесі нотаріальної спільноти. 

 

версія для друку