українська російська англійська
МЗС: У Брюсселі обговорено питання підготовки до Вільнюського саміту
05.11.2013 | 18:10
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

4 листопада 2013 року в рамках візиту до Брюсселя заступник Міністра закордонних справ України – керівник апарату Андрій Олефіров взяв участь у зустрічі представників країн Східного партнерства з Комісаром ЄС з питань розширення та ЄПС Штефаном Фюле. Сторони обговорили організаційні питання підготовки та змістовного наповнення Саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року.

А.Олефіров також провів робочі консультації з Заступником Генерального секретаря ЄСЗД Хельгою Шмід та Уповноваженою МЗС ФРН з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Антьє Лейндертце. Особлива увага була приділена прогресу України на шляху виконання критеріїв, необхідних для підписання Угоди про асоціацію. Представники ЄС відзначили консолідовані та рішучі зусилля української сторони у здійсненні внутрішніх реформ та висловили сподівання, що Україна забезпечить вчасне досягнення відчутного прогресу у виконанні всіх визначених завдань.

Крім того, Заступник Міністра закордонних справ України зустрівся з Генеральним директором з питань внутрішніх справ Європейської Комісії Стефано Мансервізі. Було обговорено прогрес України у виконанні першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС, а також хід виконання двосторонньої посиленої Угоди про спрощення оформлення віз.

У рамках візиту А.Олефіров також взяв участь у засіданні старших посадових осіб „Східного партнерства”, під час якого відбулося обговорення стану підготовки до Вільнюського саміту «Східного партнерства», у тому числі питань подальшого розвитку ініціативи. Українською стороною було підкреслено необхідність забезпечення в рамках «Східного партнерства» достатньої фінансової, експертної та технічної допомоги з боку ЄС для належної імплементації відповідних угод про асоціацію.

 

версія для друку