українська російська англійська
Г.Темник відкрив Міжнародний конгрес з питань реформування ЖКГ
05.11.2013 | 18:32
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

У Києві розпочав роботу ІХ Міжнародний конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства», присвячений енергоефективності у ЖКГ. У рамках Конгресу 4 дні проходитимуть ХІ Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех – 2013», ХІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE– 2013» та ІІІ Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо-2013».

Відкрив роботу Конгресу Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

Він наголосив, що подібні виставкові заходи є дієвою платформою для діалогу виробників сучасного обладнання, комунальних підприємств, органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Міністр констатував, що вітчизняна галузь ЖКГ є найбільш енергоємною, де нераціонально використовуються паливно-енергетичні ресурси. Він навів приклад, що на виробництво 1 куб. м питної води або 1 Гкал теплової енергії в країні витрачається енергоресурсів в 2,5-3 рази більше, ніж в європейських країнах. Залишаються великими втрати і витрати на підприємствах ЖКГ, що негативно впливає на якість послуг та їх ціну. Фактичні втрати теплової енергії на всіх етапах її виробництва, транспортування складають до 45%. Втрати води в мережах складають понад 30%, а в окремих регіонах понад 50% і більше від поданої в систему води. Суттєво на ці процеси впливає зношеність основних фондів, яка досягла в цілому по галузі понад 65%.

Тому Уряд, як зазначив Міністр, прийняв рішення перейти до глибинного оновлення всієї системи.

«Сьогодні розгорнута масштабна робота щодо скорочення споживання природного газу. Ведеться переоснащення котелень обладнанням, яке працює на альтернативному паливі, проводиться санація будівель, встановлюються модульні котельні. Мінрегіон спеціально організував ці виставкові заходи, щоб кожен керівник, який працює над оптимізацією виробництва, над зниженням собівартості послуги і над підвищенням її якості, зміг познайомитися з обладнанням, яке пропонується на ринку, налагодити ділові контакти з виробниками, а можливо навіть підписати вже контракти», - сказав Міністр.

Він зазначив, що процес комплексної модернізації галузі включає в себе не тільки технічне переоснащення, а й підвищення ефективності управління, удосконалення нормативно-правової бази та створення необхідних умов для залучення фінансових ресурсів. 

Він поінформував, що на виконання доручення Президента України Урядом вже затверджена Програма модернізації систем теплопостачання України на 2014-2015 роки. Вона передбачає технічне переоснащення систем теплопостачання і використання альтернативних видів палива, що дасть можливість зекономити 50% природного газу. Таку економію планують досягти протягом трьох найближчих років.

«Перед нами величезний обсяг нелегкої роботи, але це шлях до наших спільних перемог», - сказав Міністр. Він побажав учасникам Міжнародного конгресу цікавої і плідної роботи і висловив сподівання, що саме цей захід дасть додатковий поштовх до реформування житлово-комунального господарства.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул раніше повідомив, що Україна, яка модернізує житлово-комунальну галузь, є одним з найперспективніших європейських ринків для впровадження енергозберігаючих технологій. Позиція Уряду полягає у підтримці українських виробників та залученні закордонних підприємств для розміщення їх виробництв на території країни. І проведення в Києві IХ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» є важливим елементом для створення площадки з ефективної комунікації між фахівцями для розробки наступних спільних кроків.

 

версія для друку