українська російська англійська
Перший заступник Міністра закордонних справ взяв участь у міжнародному семінарі щодо роззброєння
05.11.2013 | 18:44
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

5 листопада 2013 року Перший заступник Міністра закордонних справ України Руслан Демченко взяв участь у відкритті міжнародного семінару «Оцінка виконання та роль Резолюції РБ ООН 1540 у досягненні цілей нерозповсюдження та роззброєння», що відбувається у рамках цьогорічного головування України в ОБСЄ.

У своєму виступі Перший заступник Міністра підкреслив важливість діалогу з проблематики нерозповсюдження зброї масового знищення для України, а також окреслив практичну роль України у трьох пріоритетних складових, на яких сьогодні зосереджуються зусилля міжнародної спільноти у цій сфері.

Особлива увага у виступі була приділена нерозповсюдженню ядерної зброї, передусім у контексті відзначення у наступному році 20-ої річниці приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в якості неядерної держави та підписання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки.

У цьому контексті Перший заступник Міністра привернув увагу до відповідної ініціативи України, оголошеної Президентом України Віктором Януковичем під час загальних дебатів 68-ої сесії Генасамблеї ООН.

Перед учасниками міжнародного семінару з виконання резолюції РБ ООН 1540 виступили також з відеозверненнями Генеральний Секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр та Високий представник ООН з питань роззброєння Анджела Кейн.  

 

версія для друку