українська російська англійська
МОЗ України планує збільшити кількість амбулаторій у сільській місцевості на 30%
05.11.2013 | 19:10
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

МОЗ України планує збільшити кількість амбулаторій у сільській місцевості на 30%. Про це повідомив у програмі «Профільний інтерес», яка виходить в ефір на каналі БТБ, начальник управління реформ департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Костянтин Надутий.

«Слід розуміти, що мережа медичних закладів у сільській місцевості, яка перейшла нам у спадок від попередньої системи, складається з фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) та амбулаторій. Значна частина населення отримує фельдшерську допомогу у ФАПах і роками не бачить лікаря, – розповів Костянтин Надутий. – Це призводить до того, що профілактика специфічних неінфекційних захворювань, яка потребує індивідуального підходу і певних медикаментозних заходів, не проводиться. Фельдшер не в стані її організувати». З огляду на це, нині перед МОЗ України постало завдання вирівняти фізичну доступність первинної допомоги для сільського населення шляхом розвитку мережі амбулаторій, пояснив урядовець.

За словами Костянтина Надутого, планується збільшити кількість амбулаторій в сільській місцевості на 30%. «Це пов’язано з тим, що існують дуже великі нерівномірності щодо забезпечення медичними закладами первинної медико-санітарної допомоги у різних регіонах країни», – пояснив він.

Також начальник управління реформ департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України зазначив, що на даний момент перед медичним відомством стоїть зобов’язання організувати надання лікарської допомоги у сільській місцевості в межах 8-10 км до медичного закладу. «Слід пам’ятати, що у наших селах переважає населення похилого віку, тому мало відкрити амбулаторіюнеобхідно забезпечити лікарів автомобілями. Первинна допомога у селі має бути доступна прямо до порогу помешкання», – зауважив Костянтин Надутий.

 

версія для друку